Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Festiwal im. Bronisława Hubermana odbędzie się, ale nie w tym roku

Facebook Twitter

To nienajlepsza informacja dla melomanów. Nie odbędzie się zaplanowany na przyszły tydzień (10-16 października 2021) Festiwal Wiolinistyczny im. Bronisława Hubermana.

Jak zaznacza w komunikacie dyrekcja Filharmonii Częstochowskiej na decyzję o odwołaniu imprezy miał wpływ „Zbieg wielu niesprzyjających okoliczności, mających charakter siły wyższej”. Takich jak pandemia koronawirusa uniemożliwiająca przyjazd gości z Izraela i Stanów Zjednoczonych, a także niespodziewana śmierć Dyrektora Festiwalu Ireneusza Kozery. W opublikowanym oświadczeniu dyrektor Adam Klocek liczy, że za rok 13 edycja Festiwalu odbędzie się bez przeszkód.

 

13. Festiwal Hubermana odwołany
Szanowni Państwo,
Drodzy Melomani

Z wielkim żalem informujemy, że w związku ze zbiegiem wielu niesprzyjających okoliczności, mających charakter siły wyższej, podjęliśmy trudną decyzję o odwołaniu 13. Festiwalu Wiolinistycznego im. Bronisława Hubermana, mającego odbyć się w dniach 10-16 października 2021 w Filharmonii Częstochowskiej.

Światowa pandemia uniemożliwiła przyjazd gości z Izraela i USA, stanowiących gros publiczności festiwalowej. Z powodu pandemii odwołano także Światowy Zjazd Żydów Częstochowian, będący integralną częścią Festiwalu.

Równie istotną i smutną okolicznością jest niespodziewana śmierć Dyrektora Festiwalu, Pana Ireneusza Kozery, który był jego bezpośrednim koordynatorem.

Mam nadzieję, że spotkamy się na Festiwalu w przyszłym roku.

Adam Klocek
Dyrektor Filharmonii Częstochowskiej

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj