Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

„Festiwal Bliźniąt i nie tylko” w Częstochowie

Facebook Twitter

To był "Festiwal Bliźniaków i nie tylko". Swoje 22. urodziny w poniedziałek (18.11.) obchodził częstochowski Oddział Noworodków i Wcześniaków ze Szpitala na Parkitce. Specjalne doroczne święto z tej okazji zorganizowano w sali częstochowskiego teatru.

Na uroczystości związanej z 22. urodzinami oddziału noworodków i wcześniaków pojawili się rodzice z dziećmi, lekarze, położne… Pediatra Jolanta Warzycha przytoczyła dane statystyczne, które wskazują, że z roku na rok rodzi się coraz więcej bliźniaków. Dane z 2009 – par bliźniąt było 26, dane z ubiegłego roku, kiedy par było 31, a w tym roku do końca października mieliśmy już 31 par bliźniąt. Myślę, że te liczby będą sukcesywnie wzrastały – mówi pediatra.

Dodaje również, że takie zjawisko nie dotyczy tylko Częstochowy – wszędzie obserwuje się epidemię ciąż wielopłodowych. Ja wiem, że pojawienie się podwójnego, czy potrójnego szczęścia w domu przewraca wszystko do góry nogami, ale mamy mogą wszystko.

Specjaliści neonatolodzy ze szpitala na Parkitce biorący udział w uroczystości, jaka odbyła się w częstochowskim teatrze dodają, że wzrastająca liczba ciąż mnogich to tendencja ogólnopolska.

Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie podkreślał natomiast, że to pierwszy na Śląsku szpital, który otrzymał tytuł „Szpitala przyjaznego dziecku”. 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2024