Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ferie w mieście – komentarz Urzędu Miasta

Facebook Twitter

Będzie inaczej niż zwykle- tego można było się spodziewać. Miejskie ferie w Częstochowie będą mieć formułę dopasowaną do czasów epidemii i ogólnokrajowej kwarantanny- zapewniają urzędnicy.

Zajęcia- w jakiejkolwiek formie będą się odbywać, są najmłodszym bardzo potrzebne…

Styczniowe ferie odbędą się pod hasłem „Ucz się i baw w Częstochowie”. Głównym organizatorem jest Urząd Miasta we współpracy z Młodzieżową Radą Miasta, Hufcem ZHP Częstochowa oraz częstochowskimi szkołami. Miasto chce zadbać o uczniów częstochowskich szkół mimo pandemii, mimo kwarantanny, bo wiemy, że wpływ takiego długiego okresu odosobnienia, długie okresu wyłącznie zdalnej nauki dla uczniów, zwłaszcza tych najmłodszych klas jest na pewno okresem trudnym i okresem jednak stwarzającym pewne problemy.

Zajęcia mają odbywać się w godzinach od 8.00 do 13.00 w grupach do 12 osób. Pierwszy tydzień ferii to głównie zajęcia dla małych grup w szkołach podstawowych…

W pierwszym tygodniu ferii od 4 do 8 stycznia zajęcia stacjonarne dla uczniów zorganizuje w sumie 18 miejskich placówek oświatowych – Szkoły Podstawowe nr 1, 2, 8, 9, 21, 22, 38, 46, 48, 49 i 52, oprócz tego Zespoły Szkolno-Przedszkolne nr 2 i 3, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 a także Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, Zespół Szkół Technicznych oraz Zespół Szkół im. Kochanowskiego. W szkołach podstawowych będą odbywać się m.in. warsztaty plastyczno-techniczne, rękodzieła artystycznego, zajęcia z dziedziny programowania i robotyki, zajęcia plastyczne, teatralne, muzyczne i animacyjne, czytelnicze i biblioteczne.

Tymczasem drugi tydzień ferii w Częstochowie, ma być wirtualny – m.in. z grą online dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Od 11 do 15 stycznia to m.in. gra online dla uczniów szkół ponadpodstawowych związana z projektowaniem szkoły przyszłości oraz dodatkowa prezentacja, promocja szkół technicznych i branżowych w sieci skierowana do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych oraz ich rodziców. Oferta ferii 2021 może zostać rozszerzona dzięki ofercie organizacji pozarządowe, które do 29 grudnia zgłoszą chęć organizacji zajęć dla dzieci i rodziców między 4 a 17 stycznia w konkursie ogłoszonym przez wydział Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta. Możliwa jest organizacja m.in. półkolonii z wyżywieniem lub bez wyżywienia dla stałych grup dzieci uczęszczających na zajęcia w określonym czasie oraz otwartych drzwi z ofertą zajęć ogólnodostępnych dla dzieci i młodzieży

– opowiadał Włodzimierz Tutaj, rzecznik częstochowskiego magistratu. Szczegółowy harmonogram zajęć w ferie 2021 znajdziecie na stronie urzędu miasta.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj