Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ferie w mieście – jak będą wyglądały?

Facebook Twitter

Warsztaty plastyczne, muzyczne, taneczne, kulinarne, a także gra terenowa czy możliwość poznania innych szkół. Tak w skrócie mają wyglądać „ferie w mieście”, które organizuje wydział edukacji z młodzieżową radą miasta i częstochowskimi harcerzami.

fot. klimkin/ Pixabay

Zajęcia zostaną przeprowadzone w nowym reżimie sanitarnym od 4 do 15 stycznia, informuje magistrat.

Formuła jest inna niż do tej pory. Ustaliliśmy tutaj wspólnie z prezydentem Matyjaszczykiem, że będzie taka podwójna formuła, czyli tydzień będzie stacjonarny, tydzień będzie wirtualny. W pierwszym tygodniu mamy ferie dla prawie pół tysiąca dzieciaków ze szkół podstawowych – z 15 placówek podstawowych prawie pół tysiąca dzieci będzie uczestniczyło, zgodnie z zasadami ogłoszonymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, a więc 12 uczniów będzie maksymalnie w grupie. 

Tłumaczy Rafał Piotrowski – naczelnik wydziału edukacji. „Ferie w mieście” organizuje 18 miejskich placówek oświatowych. To m.in. „podstawówki” nr. 1 , 2 , 8, 38, 49 , 52 oraz szkoły średnie jak „Żeromski” czy „Kochanowski”:…

W tym pierwszym tygodniu zostanie przygotowana gra terenowa przez Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Częstochowa – Szlakiem miejsc pamięci narodowej. I oczywiście jest też drugi bardzo ważny tydzień, czyli tydzień wirtualny, czyli młodzież częstochowska siedząc w domach, żeby w jakiś stopniu być lepiej zorganizowana, zaopiekowana, będzie miała możliwość udziału w różnych grach komputerowych.

Młodzież z 8 klas szkół podstawowych będzie mogła też zapoznać się ofertą częstochowskich „ogólniaków” i „techników”. Przed nimi bowiem trudny wybór kierunku dalszej edukacji. Przygotowano z myślą o tej grupie specjalną prezentację on-line.

Dla tych starszych, żeby zobaczyli, popatrzyli na ofertę edukacyjną, zobaczyli, czym się szkoły zawodowe zajmują, jakie są kierunki kształcenia. Myślę, że to też jest ważny czas, żeby się dobrze do tych wyborów w przyszłości przygotować. Stąd taka nazwa Ucz się i baw, czyli będzie i dużo zabawy dla tych najmniejszych, dla tych starszych, czyli przed komputerem jakieś gry komputerowe, ale też możliwość edukacji, czyli zarówno w tej formie stacjonarnej dla tych dzieciaków będzie wiele zajęć edukacyjnych.

Dodaje Rafał Piotrowski, naczelnik wydziału edukacji w UM. Ciągle jeszcze dbając o czas wolny uczniów można poszukać oferty półkolonii, ale mogą z nich skorzystać tylko młodsze klasy 1-4. Więcej informacji w temacie ferii w mieście publikuje częstochowski magistrat.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 lipca 2021