Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ferie to ostatni dzwonek na wykorzystanie bonu turystycznego!

Facebook Twitter

Ferie zimowe to dobra okazja na wykorzystanie bonu turystycznego. Jeżeli do tej pory nie aktywowałeś takiego bonu, to masz do wydania 500 zł na dziecko.

Zdarza się, że na bonie została część tej kwoty z innego wyjazdu, ją też warto wydać w miejscach turystycznych. ZUS i częstochowski samorząd przypominają o tej możliwości, dlatego że bonami można płacić jeszcze tylko do końca marca.

Beata Kopczyńska: Na 485 tys. przyznanych bonów turystycznych do wykorzystania pozostało blisko 163 tys. Niedługo w Śląskim dzieci rozpoczną zimową przerwę od nauki. Rodzice, którzy jeszcze nie wykorzystali bonów turystycznych mają okazję, by wykupić dziecku wyjazd czy inne atrakcje turystyczne na ten wolny czas. W sumie w naszym województwie do wykorzystania jest prawie 163 tys. bonów turystycznych.

W województwie śląskim do wykorzystania pozostało ok. 33% wszystkich przyznanych bonów, podsumowuje Beata Kopczyńska, rzecznik w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Część z rodziców, nawet ich nie pobrała, tymczasem bony honorują: hotele, parki rozrywki, pensjonaty czy organizatorzy imprez turystycznych.

Beata Kopczyńska: W tej liczbie znajdują się zarówno bony aktywowane i niewykorzystane, jak i częściowo wykorzystane, ale też takie, których rodzice jeszcze nie pobrali na swój profil PUE, czyli nie aktywowali. Tych nieaktywnych, czyli niepobranych bonów, pozostało ponad 51 tys. W województwie śląskim płatność bonami przyjmuje tutaj 1,6 tys. podmiotów turystycznych. Do śląskich podmiotów turystycznych trafił 146 milionów złotych.

Dwa i pół miesiąca to dużo czasu na wydatkowanie pieniędzy znajdujących się na bonie turystycznym, przypomina ZUS. Raz jeszcze rzecznik przekonuje, że wykorzystanie tych środków jest bardzo proste:

Beata Kopczyńska: Po aktywacji bonu na PUE ZUS, na adres e-mail przekazany zostanie kod obsługi płatności. Trzeba go podać, kiedy płaci się bonem za usługę hotelarską lub imprezę turystyczną na terenie Polski. Każda płatność jest potwierdzona jednorazowym kodem autoryzacyjnym, który jest wysłany SMS-em na podany wcześniej numer telefonu. Listę podmiotów, które honorują bony turystyczne, można sprawdzić na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej.

– informowała rodziców planujących turystyczne atrakcje dla dzieci, Beata Kopczyńska, regionalna rzecznik ZUS.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj