Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

EXPO KATOWICE: Innowacje i Transformacje w Sercu Polskiego Przemysłu

Facebook Twitter

EXPO Katowice S.A., organizator prestiżowych targów kopalnictwa i przemysłu ciężkiego, które odbywają się w samym sercu polskiego przemysłu na Górnym Śląsku – w Katowicach – Mieście wielkich wydarzeń: Szczyt Klimatyczny, Światowe Forum Miejskie i Europejski Kongres Gospodarczy, zaprasza w dniach 4-6 września 2024 na Jubileuszową edycję Międzynarodowych targów EXPO KATOWICE.

EXPO KATOWICE

Międzynarodowe Targi EXPO KATOWICE

Targi odbywają się od 40 lat. W 1985 roku, prezentowano po raz pierwszy innowacyjne maszyny i urządzenia dla przemysłu ciężkiego, w tym dla górnictwa, robotyki i automatyki. Przez wiele lat targi zmieniały oblicze, stając się dzisiaj kluczową platformą dla spotkań biznesowych, kongresów, konferencji i sympozjów. W br. roku Międzynarodowe Targii EXPO KATOWICE będą częścią wydarzenia Przemysłu Spotkań. W ramach tego wydarzenia odbędą się również Międzynarodowe Targi EcoDom, Start-up UNIVERSE wraz z wydarzeniem Smart Energy oraz licznymi konferencjami i spotkaniami:

  • spotkania na szczeblu ministerialnym z przedstawicielami Polski, Czech, Słowacji, Ukrainy i Indii,
  • debata o strategii dla sektora energetycznego,
  • debata o nieoczywistych kierunkach ekspansji polskich urządzeń oraz know-how dla kopalnictwa,
  • debata o przyszłości górnictwa,
  • konferencja „Gdzie Przemysł Spotyka Przyszłość”,
  • konferencja „Przemysł 5.0 – Wyzwania transformacyjne sektora przemysłowego”,
  • konferencja „Urządzenia grzewcze, badanie stopnia ochrony IP urządzeń peryferyjnych i energia dla celów grzewczych”,
  • konferencja „Badania, Wzorcowania i Geometria przyrządów i materiałów dla przemysłu”,
  • konferencja „Kobieta Współczesna – Przemiana i Siła” (Liderki w przemyśle).

Na targach zostaną przedstawione technologie dla energii odnawialnej oraz zostaną pokazane kierunki transformacji energetycznej w Polsce.

Targi EXPO KATOWICE to także miejsce spotkań liderów administracji rządowej i samorządowej, świata biznesu i nauki. Wydarzenia te od lat cieszą się wsparciem rządów, centralnych ministerstw oraz władz metropolii i województwa, a także Miasta Katowice, które jest współgospodarzem wydarzenia. Liczne kongresy, konferencje i debaty sprzyjają rozwojowi przemysłu w Polsce i na arenie międzynarodowej.

W dobie cyfrowej transformacji przemysł ciężki stoi przed wyzwaniami technologicznymi, wymagającymi otwartości na innowacje. Nowy projekt Smart Energy EXPO KATOWICE w ramach Start-up UNIVERSE, z udziałem funduszy inwestycyjnych, akceleratorów i start-upów to nowość na Wydarzeniu. Uczestnicy, w tym wystawcy targów, będą mieli dostęp do aplikacji do umawiania spotkań biznesowych oraz przestrzeń do ich realizacji. Liczne prelekcje i konkursy, takie jak „Innowacje w Przemyśle” i „Innowacyjny Produkt & Technologie EXPO KATOWICE”, uzupełniają to wydarzenie.

EXPO Katowice S.A. buduje mosty między tradycyjnymi przedsiębiorstwami przemysłowymi a nowoczesnymi podmiotami wspierającymi transformację cyfrową, łącząc wiedzę i tradycję z dynamicznie zmieniającą się rzeczywistością cyfrową.

/ mat. prasowy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lipca 2024