Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Exact Systems Norwid z nowym trenerem. To Piotr Gruszka

Facebook Twitter

Exact Systems Norwid Częstochowa z jeszcze większymi ambicjami i nowym trenerem na dwuletnim kontrakcie. Siatkarski klub poprowadzi dobrze znany w mieście Piotr Gruszka.

fot. facebook.com/KsNorwidCzestochowa

Głównym celem stawianym przed drużyną pod wodzą szkoleniowca będzie wprowadzenie zespołu do Plus Ligi:

Cieszę się bardzo i nie mogę się doczekać początku przygotowań i przede wszystkim sezonu, i mam nadzieję z kibicami, bo chcielibyśmy stworzyć coś fajnego. Ten rok pandemiczny dla mnie był wycięty z życia sportowego. Dostałem zapytanie po sezonie Norwida, po fajnym wyniku, jakim było 5 miejsce w 1. Lidze. Rozmawiałem, spotkaliśmy się, przeanalizowałem i stwierdziłem, że to jest fajny moment, żeby te nasze dwie drogi się ponownie zeszły, więc doszliśmy do porozumienia.

Jak mówi Piotr Gruszka, nowy trener Exact Systems Norwid, przygotowania z zespołem rozpoczną się w wakacje, ale planowanie terminarza już się rozpoczęło:

Dopiero zbieram ludzi na nowy sezon. Na pewno rozmowy, jeżeli chodzi o sparing partnerów, są już prowadzone, bo wszyscy planują kiedy będą rozgrywane mecze i z kim, i w jakiej formie. Przygotowania zaczniemy pod koniec lipca i będziemy się przygotowywali ciągiem już do sezonu. Pierwszy mecz zostanie rozegrany 22 września, więc nie tak późno. Czekamy i chcemy się jak najlepiej przygotować.

Wiadomo, że potrzebne będą zmiany i zasilenie szeregów drużyny nowymi talentami, nie tylko wychowankami Norwida. Klub szuka zawodników m.in. na pozycję libero, przyjmującego i środkowego:

Niektóre nazwiska, które się przewinęły przez PLS, można rozmawiać i ściągnąć, ale im większe nazwiska tym potrzebna jest wyższa klasa rozgrywkowa i inna formuła. Jeżeli dojdziemy do momentu, że będziemy grać w PLSie czy będziemy mieli po 5 tys. ludzi na meczu, to myślę, że takie wielkie nazwisko kiedyś w przyszłości może się trafić.

Piotr Gruszka na stanowisku pierwszego szkoleniowca zastąpił Piotra Lebiodę, który prowadził częstochowskiego Norwida od grudnia 2019 roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lipca 2021