Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Exact Systems Norwid rozegrał zacięty pojedynek z Visłą Bydgoszcz

Facebook Twitter

Bardzo dobry mecz rozegrali w środę w Tauron 1 Lidze siatkarze Exact Systems Norwida. Częstochowianie byli bliscy sprawienia niespodzianki i pokonania wicelidera Visły Bydgoszcz, ale ostatecznie przegrali 2:3. Faworytem meczu byli siatkarze Visły Bydgoszcz, którzy zajmują 2. miejsce w tabeli Tauron 1 Ligi i do Częstochowy przyjechali po 21 zwycięstwo w sezonie. Cel swój zrealizowali, ale częstochowianie mocno im w tym przeszkadzali.

fot. M. Osuchowski / materiał prasowy

Początek meczu to bardzo dobra gra gospodarzy. Siatkarze Exact Systems Norwida szybko wypracowali sobie kilka punktów przewagi i wygrali dość gładko pierwszego seta.

Od drugiej partii zaczęły się schody, bo goście złapali swój rytm. Dobrze rozgrywał doświadczony Michał Masny i Visła wygrała drugiego seta.

W trzeciej partii mogli wygrać częstochowianie. Podopieczni trenera Piotra Lebiody prowadzili już 3-4 punktami, ale bardziej doświadczeni rywale wykorzystali przestój w szeregach gospodarzy i wyszli na prowadzenie wygrywając 25:20.

Młodzi częstochowianie nie dali jednak za wygraną. Kapitan Tomasz Kowalski mobilizował swoich zawodników i dogrywał im dokładne piłki, a ci kończyli większość ataków i po zaciętej końcówce Exact Systems Norwid wygrał 25:23 i wyrównał stan meczu na 2:2.

W tie-breaku ponownie widać było zaciętą walkę. Tym razem końcówkę wygrali goście i to oni wyjechali z Częstochowy z 2 punktami zostawiając gospodarzom 1 punkt.

Już w sobotę siatkarzy Exact Systems Norwida czeka kolejny bardzo trudny mecz. Częstochowianie jadą do Lublina na mecz z liderem LUK Politechniką.

Exact Systems Norwid po 24 meczach ma na koncie 45 punktów i zajmuje 4. miejsce w Tauron 1 Lidze.

Exact Systems Norwid Częstochowa – BKS Visła Bydgoszcz 2:3 (25:19, 19:25, 20:25, 25:23, 13:15)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Kogut, Mucha, Walczak, Szewczyk, Usowicz, Wasilewski (libero) – Biliński, Kryński, Kopyść, Cieślik, Franczak.

Visła: Masny, Łaba, Marcyniak, Karpiński, Galabov, Gałązka, Bonisławski (libero) – Kosiba, Gutkowski, Strzeżek.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj