Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Exact Systems Norwid Częstochowa: Pierwszoligowe zmagania w Hali Sportowej Częstochowa

Facebook Twitter

Siatkarze pierwszoligowego zespołu Exact Systems Norwid Częstochowa do tej pory rozgrywali mecze we własnej hali przy Jasnogórskiej 8. W ubiegłą sobotę, 15. października po raz pierwszy częstochowianie podjęli rywali SPS Chrobry Głogów w hali przy ul. Żużlowej.

Foto: Exact Systems Norwid

Pierwsze zwycięstwo Norwida w nowej hali

Zawodnicy obu zespołów zafundowali kibicom niezwykłe, pięciosetowe widowisko. Podopieczni trenera Piotra Gruszki nie rozpoczęli najlepiej sobotniego meczu. Częstochowianie przegrywali 0:2, jednak w niezwykle emocjonującym trzecim secie odnieśli zwycięstwo w stosunku 28:26 i odwrócili bieg spotkania. Siatkarze Norwida po pewnym zwycięstwie w czwartym secie (25:17) doprowadzili do tie-breaku, gdzie także pokonali głogowian. Tym samym zespół odniósł zwycięstwo w stosunku 3:2 i dopisał do ligowej tabeli cenne dwa punkty. MVP spotkania został kapitan błękitno-granatowych Rafał Sobański. Po pięciu rozegranych spotkaniach Exact Systems Norwid Częstochowa zajmuje 4. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 10 punktów.

Coraz więcej kibiców gra z Norwidem

Pierwsze zwycięstwo w nowej hali nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie kibiców. W sobotnie popołudnie w hali przy ul. Żużlowej pojawiło się ponad 260 kibiców, którzy stworzyli niesamowitą atmosferę i wspierali zawodników do ostatniej piłki.

,Dziękuje wszystkim kibicom Norwida. Jest nas coraz więcej! Zapraszamy na nasze mecze!’

– napisał po sobotnim spotkaniu na swoich mediach społecznościowych trener zespołu Piotr Gruszka.

Autor: Natalia Zalas

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024