Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ewa Bugdoł Mistrzynią Europy!

Facebook Twitter

Zapraszamy na niedzielne (31.07.) zawody triathlonowe w Blachowni, a przy okazji gratulujemy Ewie Bugdoł. "Niesamowicie się cieszę, że udało mi się zdobyć Mistrzostwo Europy, tym bardziej, że dokonałam tego przed polską publicznością" - powiedziała Ewa Bugdoł, triathlonistka "Kmicica Częstochowa".

W trakcie Mistrzostw Europy na dystansie długim w Poznaniu stanęła na najwyższym stopniu podium. Zawodnicy zmierzyli się z niesamowicie ciężkim dystansem, na który składało się: blisko 4 kilometry pływania, 180 km jazdy na rowerze i ponad 42 kilometry biegu. Ewa Bugdoł – ośmiokrotna Mistrzyni Polski w triathlonie na dystansie długim – dotarła do mety jako pierwsza wśród kobiet.

W Mistrzostwach Europy, które odbyły się w trakcie jednej z największych imprez triathlonowych w Europie – Enea Challenge Poznań, udział wzięli najlepsi zawodnicy tej dyscypliny sportowej. – Triathlon jest sportem popularnym i rozwojowym. Dzisiejsze zawody są tego najlepszym przykładem. Jest to impreza rangi Mistrzostw Europy Unii Triathlonów w związku z czym do Poznania zjechali światowej klasy zawodnicy m.in. z Francji, Belgii, Wielkiej Brytanii. Wszystkie federacje wystawiły swoich najlepszych zawodników. – powiedział Aleksander Rosa, rzecznik prasowy Enea Challenge Poznań.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 marca 2023