Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Europejskie puchary nareszcie w Częstochowie. Raków poznał już potencjalnych rywali w następnej rundzie

Facebook Twitter

Już w czwartek (21.07) historyczny mecz w Częstochowie - po raz pierwszy do naszego miasta zawitają europejskie puchary. Raków Częstochowa podejmie kazachski klub FK Astana. Będzie to spotkanie w ramach II rundy eliminacji do Ligi Konferencji Europy.

Częstochowianie mają już za sobą debiut w europejskich rozgrywkach, ale przypomnijmy, że rok temu „czerwono – niebiescy” zmuszeni byli rozgrywać pucharowe spotkania w Bielsku Białej. Wyeliminowali wtedy litewski klub Suduva Mariampol i rosyjski Rubin Kazan. Drogę do fazy grupowej Ligi Konferencji zamknął naszej drużynie belgijski Gent.

Kibice Rakowa liczą, że w tym roku uda osiągnąć się awans do fazy grupowej tych rozgrywek. Pierwszym rywalem jest FK Astana z Kazachstanu, która w przeszłości kilka razy okazywała się lepsza od polskich klubów (min. Legii Warszawa). Jeśli częstochowianom uda się przebrnąć II rundę, to w III fazie eliminacji zagrają ze zwycięzcą dwumeczu Spartak Trnava (Słowacja) – Newtown (Walia). Teoretycznie rywale w III rundzie wydają się słabsi od czwartkowego rywala Rakowa, ale europejskie puchary rządzą się swoimi prawami i zwłaszcza polskie drużyny nie powinny lekceważyć żadnego rywala.

Początek czwartkowego (21.07) meczu o godzinie 21:00 na stadionie przy ulicy Limanowskiego.

G.S.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj