Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Etnostrada wraca – w Klubie Politechnik liczne zespoły z okolic i z dalszych rejonów kraju

Facebook Twitter

Wraca Etnostrada, czyli święto lokalnego folkloru. Ma coraz większy zasięg, jak informuje dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury, tym samym zjadą do Częstochowy zespoły z wielu regionów kraju.

fot. rok.czestochowa.pl

To artyści, muzycy, wokaliści i tancerze kultywujący folklor powoli odchodzący w przeszłość.

7. edycja Etnostrady jest to wielkie święto folkloru. Spotkania folklorystyczne zespołów nie tylko z naszego regionu – niechcący zrobiło się nam to ogólnopolskie. Zespoły zorientowały się na jakim poziomie jest impreza i wszyscy chcą brać udział. W tym roku mamy aż 22 zespoły. Tak dużo jeszcze nie mieliśmy, ale bardzo nas to cieszy, bo widać, że konkurs ma swoją rangę. W Jury mamy dwóch etnografów – mamy panią od tańca folklorystycznego, mamy pana od śpiewu – Macieja Zagórskiego z UJD

– zachęca publiczność do udziału w wydarzeniu – Małgorzata Majer, dyrektorka ROK-u. Święto folkloru zagości jednak w sali Klubu Politechnik, już w sobotę 2 października. Na finał na scenie zespół Śląsk:

Każda Etnostrada ma swój tytuł, teraz będzie „Wesele”. Z pasji tańczą, z pasji śpiewają. To nie są zespoły zawodowe. Poświęcają swój prywatny czas, żeby kultywować nasze tradycje, żeby młodzi ludzie mogli zobaczyć, jak to bywało drzewiej, jakie są nasze korzenie. Dzięki naszej tradycji i kulturze rozwijamy się. Na finał o godz. 18:00 zapraszamy Państwa na występ orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”

– mówiła Małgorzata Majer. Regionalny Ośrodek Kultury przygotował Etnostradę już po raz siódmy. Podczas udziału w finałowej gali pamiętajcie o obostrzeniach sanitarnych, jakie obowiązują w trakcie koncertów.

fot. rok.czestochowa.pl

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2021