Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Eltrox Włókniarz Częstochowa na tarczy wrócił z Leszna. Runda play off mało realna.

Facebook Twitter

W meczu 14 kolejki PGE Ekstraligi Eltrox Włókniarz Częstochowa przegrał na wyjeździe z Fogo Unią Leszno 36:54. Porażka oznacza, że tylko cud w postaci przegranej Betardu Sparty Wrocław z najsłabszą drużyną ligi ROW-em Rybnik da częstochowianom awans do fazy play-off. Pojedynek kończący sezon zasadniczy dobędzie się dzisiaj (14.09) w Rybniku.

Kibice biało-zielonych liczyli na sprawienie sensacji w Lesznie i pokonanie Unii. Optymizmem napawał fakt, że w doskonałej formie byli nasi liderzy, którzy rozdawali karty podczas 2 rund Grand Prix w Gorzowie. Przypomnijmy, że sobotnie zawody wygrał Fredrik Lindgren, przed Leonem Madsenem i Jasonem Doyle’m. Niestety Szwed startujący w barwach Włókniarza i aktualny lider klasyfikacji generalnej GP zawiódł w Lesznie, zdobywając zaledwie 4 punkty. Słabo pojechali też Rune Holta (3 pkt.) i Paweł Przedpełski (0 pkt.). Walkę z gospodarzami nawiązali tylko Madsen (13 pkt.) i Doyle (12 pkt.). Unia Leszno nie miała praktycznie słabych punktów i wygrała zasłużenie.
Jeśli Betard Sparta Wrocław wygra dzisiaj w Rybniku to zdobędzie 3 punkty i przeskoczy biało-zielonych o 1 punkt w ligowej tabeli i to wrocławianie staną przed szansą walki o medale PGE Ekstraligi w sezonie 2020.

G.S.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 lipca 2021