Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ekologiczny weekend (26-27.04.) w Centrum Handlowym Auchan

Facebook Twitter

Jeśli podczas świątecznych porządków zgromadziłeś stos makulatury i popsuty sprzęt elektroniczny, to już 26 i 27 kwietnia możesz przynieść je do Centrum Handlowego Auchan Częstochowa. Każdy, kto przyniesie ponad 5 kilogramów surowców wtórnych, otrzyma w prezencie sadzonkę rośliny.

Osoba, która przyniesie ich najwięcej, zostanie nagrodzona rowerem. Zaplanowano także warsztaty i zabawy ekologiczne dla najmłodszych. Podczas weekendu odbędzie się również wręczenie nagród w konkursie na Ekoplakat, dla uczniów gimnazjów.

Akcja „Zbiórka surowców wtórnych” ma na celu promowanie wśród mieszkańców Częstochowy i okolic do segregacji odpadów i surowców wtórnych. To okazja, żeby zatroszczyć się o środowisko naturalne i zadbać o porządek w swoim otoczeniu. Każdy, kto w poświąteczny weekend przyniesie ponad 5 kilogramów surowców wtórnych, zostanie nagrodzony sadzonką.

W trakcie ekologicznego weekendu nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Zaplanowano dla nich gry i zabawy o tematyce ekologicznej, w trakcie których dowiedzą się, w jaki sposób prawidłowo segregować odpady, oszczędzać wodę i energię elektryczną oraz jak codziennie dbać o środowisko naturalne. W sobotę dla dzieci zaplanowano również warsztaty plastyczne, podczas których nauczą się wykonywać ozdoby i biżuterię z naturalnych surowców, a także będą mogli samodzielnie ozdobić ekologiczne torby. Z kolei w niedzielę w CH Auchan odbędzie się spotkanie dla dzieci w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Ekoodpowiedzialni”.

W niedzielę 27 kwietnia o godzinie 15:00 odbędzie się wręczenie nagród w konkursie na ekoplakat „Dbam o środowisko” dla uczniów gimnazjów. Zwycięzca otrzyma tablet, a klasa, której uczniowie dostarczą najwięcej ekoplakatów, bon zakupowy o wartości 1 000 zł do zrealizowania w sklepie Leroy Merlin. Prace konkursowe wykonywane techniką kolażu z odpadów różnego typu uczniowie mogli przesyłać do CH Auchan Częstochowa do 18 kwietnia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj