Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Egzotyczne owady, najpiękniejsze motyle świata – nowa wystawa w Muzeum

Facebook Twitter

Egzotyczne owady z różnych stron świata do zobaczenia nie tylko podczas wyjazdów w odległych krajach. Taką wyjątkową wystawę obejrzymy też na miejscu w Pawilonie Wystawowym na terenie Parku Staszica.

fot. Erik Karits/ Pixabay

Ekspozycję na lato przygotował właśnie dział przyrody Muzeum Częstochowskiego.

„Ulotne piękno – egzotyczne owady świata” z kolekcji Muzeum Częstochowskiego, prezentujemy około 1000 okazów najpiękniejszych motyli i chrząszczy świata, które znajdują się w zbiorach działu przyrody naszego muzeum. Będzie można ją zwiedzać od 24 lipca do 24 października. Jest to kolekcja prezentowana według krain geograficznych takich jak neotropikalna, australijska, etiopska oraz motyle nocne i chrząszcze, w których znajdują się reprezentanci wymienionych krain geograficznych.

Jak przyznaje Ewa Kaczmarzyk z muzeum, oczywiście wystawa ma walor edukacyjny i poznawczy, szczególnie dla dzieci i młodzieży, ale zrobi duże wrażenie również na osobach dorosłych:

Największą uwagę zwiedzających przyciągają niebieskie motyle z rodzaju morpho – mają przepiękne skrzydła, metalicznie połyskujące w różnych odcieniach niebieskiego. Wydaje mi się, że wszyscy znają takie motyle. W tej krainie znajdują się również motyle sowy, motyle zebry. Więcej informacji na temat tych motyli znajdziemy na wystawie. Najpiękniejsze i największe owady świata. Motyle występują w krainie indoaustralijskiej i szczególnie wyróżniają się tutaj tzw. pazie rajskie.

Polecamy, wyjątkowa kolekcja owadów w Pawilonie Wystawowym Muzeum Częstochowskiego od 24 lipca już do obejrzenia dla wszystkich chętnych. Od odwiedzenia wystawy zachęcała Ewa Kaczmarzyk z działu przyrody w muzeum.

fot. muzeumczestochowa.pl

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj