Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Egzaminy ósmoklasistów się kończą. Nie były trudne, ale po nauczaniu zdalnym dla wszystkich stresujące

Facebook Twitter

Egzaminy ósmoklasistów już drugi raz w dobie pandemii to dodatkowy stres dla uczniów. Przez trzy dni kończący podstawówkę zdają testy z polskiego, matematyki i języka obcego. To dla nich nie tylko pierwszy poważny egzamin w życiu, ale i przepustka do wybranej szkoły średniej.

fot. F1 Digitals/ Pixabay

Wszyscy jesteśmy zdenerwowani, przede wszystkim dyrektorzy, grono pedagogiczne, ale też uczniowie, których jest nam bardzo szkoda. W tym roku właściwie byli cały czas na nauczaniu zdalnym, tylko na krótki czas wrócili. Mam nadzieję, że wspomogła nas Edu-Akcja zorganizowana przez nasz Urząd Miasta i Wydział Edukacji, gdzie uczniowie mogli przychodzić do szkoły i mogły być prowadzone zajęcia z nauczycielami.

Generalnie testy były łatwe, mówią uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 38 w Częstochowie. Dyrektor Szkoły Anna Dymek przyznaje, że takie egzaminy to stres też dla nauczycieli, którzy przygotowywali uczniów głównie zdalnie. A jak to wyglądało z drugiej strony?

Przygotowana, ale bardziej przez korepetycje i dodatkowe zajęcia aniżeli przez szkołę, dlatego że zajęcia online do końca mnie nie nauczyły zbyt dużo. Włożyłam w to dużo pracy. 

Uważam, że nie było źle. Nauczanie zdalne nasze nauczycielki bardzo dobrze rozegrały. Oczywiście były problemy techniczne czasami, ale nie było tragedii. Całkiem sprawnie to wszystko poszło. Organizacja bardzo fajna, egzaminy też poszły bardzo dobrze.

Myślę, że średnio, ale nie najgorzej.

Mogło być gorzej. Nie było źle.

Wolę matematykę, dla mnie jest łatwiejsza.

Mam mieszane uczucia.

Tyle częstochowscy uczniowie z podstawówki przy ul. Sikorskiego. Teraz będą czekać na wyniki i wybierać wymarzoną szkołę średnią. Na wyniki czekają też pedagodzy, ciekawi efektów ich pracy z uczniem:

Nauczyciele robili wszystko, co mogli, żeby jak najwięcej informacji przekazać. Każdy uczeń miał szansę przyjść do szkoły, spotkać się w mniejszej grupie z polonistą, matematykiem i z nauczycielem języka obcego. Matematyka w ostatnich latach nie była zbyt łatwa

– 0 oczekiwaniach po egzaminach ósmoklasistów mówiła nam Anna Dymek, dyr. Szkoły Podstawowej nr 38 w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj