Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Egzamin ósmoklasisty. Jak poszło?

Facebook Twitter

Pierwszy, ważny krok za nimi. Uczniowie klas ósmych zdawali wczoraj (25.05) egzamin z języka polskiego. W dobie pandemii i nauki zdalnej to nie lada wyzwanie- mówią rodzice, nauczyciele i sami uczniowie.

fot. F1 Digitals/ Pixabay

A jak poszło wczoraj ósmoklasistom z Częstochowy?

Mogło być gorzej. Nie było źle.

Było bardzo dobrze.

Na początku był stres, na egzaminie z matematyki wydaje mi się, że będzie prościej. Lektury do opisania, zaproszenie do napisania, „Mały Książe”, „Pan Tadeusz” – można sobie było wybrać.

Na pewno było łatwiej niż na próbnych. Temat rozprawki był trochę trudniejszy, ale jakoś napisałem. Tematem rozprawki było: czy człowiek w trudnej sytuacji jest w stanie poznać samego siebie.

Całkiem sprawnie to wszystko poszło, organizacja bardzo fajna. Spodziewałam się „Pana Tadeusza”, ale był mi jak sól w oku.

Wolę matematykę i dla mnie jest łatwiejsza.

Mam nadzieję, że matematyka nie będzie aż taka trudna. Nie stresuję się jakoś bardzo, ale mam mieszane uczucia.

Podejrzewam, że będzie to samo co zawsze. Matematyka to matematyka, trzeba logicznie myśleć i dopiero wtedy można rozwiązywać zadania. 

Czuję się przygotowana, ale bardziej przez korepetycje i dodatkowe zajęcia aniżeli przez szkołę, dlatego że zajęcia online nie nauczyły mnie zbyt dużo. W jakimś stopniu czuję się przygotowana, bo włożyłam w to dużo pracy.

– powiedzieli nam uczniowie z Częstochowy. Dzisiaj matematyka- trzymamy kciuki!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj