Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Edukują i integrują osoby starsze, działają na rzecz B.O. – aktywność Stowarzyszenia Perasada

Facebook Twitter

Lokalne pikniki mają łączyć społeczność dzielnicy, ale i edukować na temat Budżetu Obywatelskiego. Przed tegorocznym głosowaniem, które rozpoczyna się 20 września, częstochowskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Perasada, przygotowało imprezy i działania adresowane szczególnie do starszych.

fot. fot. facebook.com/perasadaczest

Ruszyliśmy z Centrum Aktywności Obywatelskiej, Wyczerpy Aniołów i tutaj mogą znaleźć miejsce dzieci i młodzież, dorośli, seniorzy. Działania mają pomóc im w rozwoju – obywatelskim, społecznym, ale również stawiamy na to, aby dzieci mogły znaleźć u nas miejsce na odrabianie lekcji i na pomoc w trudnościach. Mamy wsparcie psychologa, radcy prawnego. Organizujemy pikniki, spotkania okolicznościowe, wydarzenia, aby coraz lepiej poznawali się mieszkańcy Wyczerp i coraz mocniej działali

– mówi prezes częstochowskiego stowarzyszenia Anna Herman. Celem nadrzędnym jest integracja społeczna seniorów i ich aktywizacja, również na rzecz dzielnicy. Dlatego tak wiele miejsca poświęca się głosowaniu w Budżecie Obywatelskim. Starsi mieszkańcy muszą bowiem poradzić sobie z internetowym sposobem oddawania głosów.

W związku z budżetem obywatelskim chcemy zaprosić mieszkańców dzielnicy Wyczerpy-Aniołów na 8 pikników, które organizujemy z seniorami, którzy biorą udział w projekcie „Dzielnica Wyczerpy-Aniołów silna seniorami”. Projekt dofinansowany przez ministerstwo. W różnych miejscach Wyczerp się spotykamy z informacjami na temat budżetu, jakie w tym roku są zadania, na które warto zwrócić uwagę, jak głosować – jest tylko forma online i może to przysparzać niektórym kłopotów. Pikniki są przed głosowaniem.

Lokalne pikniki w rejonie Wyczerp i Aniołowa już ruszyły, ostatnie spotkanie odbędzie się jeszcze 20 września

– mówi Anna Herman, prezes Perasady. Warto też odwiedzić lokalne Centrum Aktywności Obywatelskiej w tej dzielnicy.

fot. facebook.com/perasadaczest

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj