Edukacyjno-historyczny projekt z udziałem 21 szkół ze specjalnym podsumowaniem na Jasnej Górze
Uczniowie i nauczyciele w ramach projektu edukacyjnego o Powstaniu Styczniowym, tym razem na Jasnej Górze upamiętnili wielki narodowy zryw z 1863 r.

Szacowany czas czytania: 00:56
Szkoły podsumowały swoje działania konkursowe, a Oddział Okręgowy NBP w Katowicach przekazał do klasztoru okolicznościową, kolekcjonerską monetę wybitą na 160 rocznicę wybuchu powstania.
Grzegorz Bomba: Jasna Góra uhonorowana za pamięć o historii, którą Jasna Góra kultywuje, żebyśmy nie zapomnieli o tym, co jest naszym źródłem i gdzie nasza duma.
Urszula Bauer: Szkoły zorganizowały gry miejskie, gry terenowe, marszobiegi zorganizowały i będą organizować, a więc w planach są jeszcze biwaki harcerskie, przeróżne konkursy od fotograficznego, przez plastyczny, historyczny, literacki, posadzenie dębu pamięci
– mówią dyrektor Oddziału Okręgowego NBP Grzegorz Bomba oraz Urszula Bauer, Śląska Kurator Oświaty. W ramach historycznego projektu sporo jeszcze wydarzy się w szkołach. Przedsięwzięcie pod hasłem „Śladami Powstania Styczniowego w Regionie Częstochowskim” potrwa do marca 2024 roku. Udział zgłosili uczniowie z 21 szkół podstawowych i ponadpodstawowych z miejsc związanych z powstańczymi walkami.
Zobacz także: