Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Edukacja filmowa wraca dla uczniów i przedszkolaków w OKF. Trwają zapisy

Facebook Twitter

Dobrze znany częstochowskim uczniom i nauczycielom program kinowy „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej", zmienia nazwę na „Edukacja Młode Horyzonty". Niezmienne zaprasza uczniów częstochowski OKF.

fot. edukacja.mlodehoryzonty.pl

Edukacja filmowa w OKF

Uwrażliwianie młodych ludzi poprzez filmy będzie możliwe również w kolejnym roku szkolnym. Już rozpoczęły się zapisy…

Artur Lecybil: Zapisy potrwają do czwartego października. Mamy już ponad 600 osób zgłoszonych, dlatego też zachęcamy do wcześniejszych zapisów, bo może się zdarzyć tak, że później po prostu tych miejsc w programie zabraknie. Zgłaszać mogą się nauczyciele pracujący z młodzieżą na każdym etapie, ponieważ cykle, które realizujemy, są przygotowane dla każdego poziomu nauczania i mogą zgłaszać się nauczyciele przedszkolni, nauczyciele w szkołach podstawowych z klas 1-3, 4-6 czy też 7-8, jak również nauczyciele ze szkoły ponad podstawowej.

Mówi Artur Lecybil, specjalista w Ośrodku Kultury Filmowej. Przypomnijmy, realizowany od wielu lat w Częstochowie projekt edukacyjny umożliwia dzieciom i młodzieży spotkanie ze specjalnie dobranym kinem. Klasy cyklicznie odwiedzają w nim studyjne Kino Iluzja.

Artur Lecybil: Edukacja Młode Horyzonty to filmy skategoryzowane w cyklach tematycznych. W każdym z takich cykli są starannie wyselekcjonowane filmy pod kątem danej grupy wiekowej, gdzie młody widz ma możliwość oglądania na ekranie problemów, które są bliskie jemu i jego rówieśnikom. Edukacja filmowa też ma za zadanie to, że oglądając różne przykłady na ekranie, młodzi widzowie będą wiedzieć, jak w życiu postępować. Chociażby na przykład gdzie zwrócić się o pomoc, o czym i z kim rozmawiać.

Program można realizować na wszystkich etapach edukacji. W nadchodzącym roku szkolnym przygotowane zostały cykle dla przedszkoli, klas 1-3, 4-6. Odrębne zestawy tytułów dla klas 7 i 8 oraz młodzieży ze szkół ponadpodstawowych. Seanse odbywają się co miesiąc.

Artur Lecybil: Każdy seans poprzedza prelekcja na temat zagadnień wątków poruszanych w filmie, czyli prelegent, rozmawiając z dziećmi czy z młodzieżą na dany temat, wprowadza ich w ten świat, w ten problem, który później oglądamy na ekranie. Ponadto nauczyciele otrzymują od nas materiały dydaktyczne. Są to również gotowe scenariusze lekcji po to, aby później po obejrzanym filmie z klasą móc pracować już w szkole. Nie zostawiamy widzów z pytaniami. Wierzymy w to, że później ich pytania znajdują odpowiedź również w szkole.

Do zapisów zaprasza częstochowskie Kino Iluzja, a projekt przybliżał nam Artur Lecybil z OKF-u.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj