Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dzisiaj Międzynarodowy Dzień Ofiar Przestępstw. Policja dyżuruje, by udzielać pomocy

Facebook Twitter

Trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Włączyły się różne instytucje państwowe: jak prokuratury, sądy, policja, ale też kancelarie prawne i organizacje pozarządowe. Dziś (22.02.) przypada bowiem Międzynarodowy Dzień Ofiar Przestępstw.

W tych dniach można i warto szukać pomocy

– przypominają częstochowscy mundurowi.

Sabina Chyra-Giereś: To już kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z obchodzonym 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. Do jednostek policji w Częstochowie i na terenie powiatu częstochowskiego mogą zgłosić się zarówno ofiary przestępstw, osoby im najbliższe, jak i świadkowie, ale również osoby pokrzywdzone zbrojną agresją na Ukrainie. Codziennie pomoc można uzyskać w komisariatach i w wydziale kryminalnym oraz wydziale zwalczającym przestępczość gospodarczą.

Jak mówi podkom. Sabina Chyra-Giereś, rzecznik częstochowskiej policji, w miejskich jednostkach policji pomoc można uzyskać codziennie w godzinach od 8:00 do 20:00. Komisariat w Olsztynie udzieli potrzebnej pomocy do godz. 15:00.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024