Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dzisiaj (27.02.) sesja Rady Miasta. Radni zdecydują o większej pożyczce dla Częstochowy

Facebook Twitter

Miasto potrzebuje w tym roku jeszcze więcej pieniędzy z kredytu odnawialnego. Został zaciągnięty w Europejskim Banku Inwestycyjnym na kolejne lata, ale to dzisiaj radni zdecydują, czy samorząd może zadłużyć się bardziej, zwiększając jego tegoroczną transzę.

Chodzi o 50 mln złotych…

Ta uchwała jest konsekwencją przyjętego budżetu miasta Częstochowy. W tym roku musimy zwiększyć ratę kredytu o 50 mln złotych z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Jest to związane z tym, że mamy niższe dochody, mamy wyższe wydatki, zbiega się to akurat z realizacją największych inwestycji z dofinansowaniem unijnym w obecnym okresie, czyli przed nami rozpoczęcie inwestycji związanych z przebudową DK 1 i DK 46, trwa modernizacja linii tramwajowej i kilka innych inwestycji dofinansowanych z Unii.

Wyjaśniał nam rzecznik w częstochowskim magistracie Włodzimierz Tutaj. Najpoważniejszą przyczyną dla zwiększenia transzy kredytowej jest minus po stronie zapisanych w budżecie dochodów miasta…

Te potrzeby kredytowe są rzeczywiście spore, a przy zmniejszających się dochodach i rzeczywiście mocno planowanej stronie wydatkowej chociażby przez wydatki oświatowe, niezbędne jest zwiększenie ogólnej kwoty kredytu, w tym tej transzy tegorocznej o 50 mln zł i taką uchwałę będą częstochowscy radni przegłosowywać.

– dodaje Włodzimierz Tutaj z UM w Częstochowie. Rada Miasta ten temat przedyskutuje podczas obrad, które rozpoczynają się od godz. 12.00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj