Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dzisiaj (06.03.) w całym kraju rusza akcja skierowana przeciwko piratom drogowym

Facebook Twitter

Policjanci mają wyłapywać kierowców jeżdżących zbyt szybko, którzy stwarzają zagrożenie dla siebie i innych. Działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa, szczególnie że od początku roku mamy rosnącą liczbę wypadków, głównie z udziałem pieszych.

Częstochowska komenda prowadzi też cyklicznie akcje odnośnie niechronionych użytkowników dróg.

Prawo o ruchu drogowym narzuca na pieszych obowiązek zachowania szczególnej ostrożności, przy przechodzeniu przez jezdnię, polegającej na zwiększeniu uwagi dostosowanie swoich zachowań. Błędne rozumowanie pieszych jest takie, że mają całkowite pierwszeństwo przy przejściu przez jezdnię. Pamiętajmy, że piesi, owszem, mają pierwszeństwo, ale będąc bezpośrednio już na przejściu dla pieszych. Dochodząc do przejścia, musi zachować szczególną ostrożność i wejść dopiero po upewnieniu się, czy nie spowoduje zagrożenia w ruchu drogowym.

– ocenia asp. szt. Tomasz Gromek, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego. Nadmierna prędkość to ogromne zagrożenie bezpieczeństwa i to dla wszystkich, zgadzają się policjanci, kierowcy i piesi:

Kierowcy – taki ponowny apel – noga z gazu! Mamy jednak znaki, które ostrzegają, które mówią, że zbliżamy się do przejścia dla pieszych, zwolnienie z tej dopuszczalnej tzw. „pięćdziesiątki” w terenie zabudowanym, o ile znaki oczywiście nie wskazują inaczej. Myślę, że dojeżdżając do tego przejścia, jeżeli zwolnimy do 30, nic nam się nie stanie. Dojedziemy na pewno na czas, bez problemów.

– mówią częstochowianie oraz mł. asp. Maciej Gołębiowski z Wydziału Ruchu Drogowego w miejskiej komendzie. Od początku roku mamy już 6 śmiertelnych wypadków na naszych drogach. Wśród ofiar jest troje pieszych. Dzisiaj przez cały dzień (06.03.) możemy spodziewać się „Kaskadowego pomiaru prędkości”. Pamiętajcie o ostrożności i obowiązkowo zdejmijcie nogę z gazu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj