Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dziś Dzień Celnika!

Facebook Twitter

Ponad 1100 funkcjonariuszy w zielonych i czarnych uniformach. Dziś 26 stycznia, dzień celnika, dlatego w naszych wiadomościach przyglądamy się służbie celnej na Śląsku. Czym się zajmuje na co dzień?

Kusza, aligatory, chińskie węglarki, toksyczna biżuteria dla dzieci, zlikwidowane dziuple z nielegalnym tytoniem i papierosami, kilkanaście maszyn do cięcia i suszenia tytoniu, tysiące zatrzymanych podróbek, amerykański rewolwer i pościg o świcie – tak w wielkim skrócie wyglądał pracowity 2015 rok śląskich celników.

Przypomnijmy, że na co dzień funkcjonariusze pobierają cła i podatki, dbają o bezpieczeństwo finansowe kraju, chronią rynek i konsumentów przed napływem towarów niebezpiecznych i szkodliwych. W województwie śląskim pełnią służbę w czterech urzędach celnych: w Katowicach, Rybniku, Częstochowie i Bielsku-Białej oraz w 10 oddziałach celnych i izbie celnej.

Na przykład w Zabrzu kontrolują zagraniczne przesyłki pocztowe, a na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach oraz Euroterminalu w Sławkowie dbają o płynność i bezpieczeństwo międzynarodowego obrotu towarowego. Celników spotkać można także na bazarach i targowiskach gdzie walczą z akcyzową kontrabandą.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024