Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dziś (19.08) IV Runda Ligi Konferencji Europy. Za nami przedmeczowa konferencja prasowa. „Znamy swoją wartość, jesteśmy dobrze przygotowani”- mówi Mateusz Wdowiak

Facebook Twitter

Raków Częstochowa na stulecie klubu praktycznie co miesiąc bije wewnętrzne rekordy. Dzisiaj (19.08) nasz zespół może zrobić milowy krok w stronę europejskich pucharów i znów zapisać się na kartach historii. W ostatniej rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji częstochowianie zagrają z KAA Gent.

Posłuchajcie jak trener Marek Papszun ocenia zespół rywali:

Czeka nas mecz z doświadczonym zespołem, wielu utytułowanych zawodników, którzy są reprezentantami bądź byli swoich krajów. Na pewno trudne zadanie. Nie jesteśmy faworytem, ale będziemy zdeterminowani, żeby pokazać się z jak najlepszej strony. Jest to 4. runda eliminacji. Gra o wejście do fazy grupowej. Będziemy chcieli ten awans uzyskać. Przed meczem jeszcze nikt nie przegrał i tak do tego podchodzimy

– o szansach w meczu z Gent – mówił trener Rakowa Marek Papszun. Pokora i odwaga, to cechuje nasz zespół – dodaje Mateusz Wdowiak – pomocnik „czerwono-niebieskich”:

Znamy swoją wartość, jesteśmy dobrze przygotowani. Pokazaliśmy to w poprzednich meczach, także podchodzimy z szacunkiem, ale bez obaw do tego meczu. Jesteśmy jak najbardziej dobrej myśli. Tworzymy kolektyw. To nie jest przypadek, że wyeliminowaliśmy takiego rywala i to u nich, bo w Bielsku było 0:0. Pokazaliśmy, że jesteśmy mocni. Na pewno to napawa optymizmem. Nasze nastawienie się nie zmienia. Wiadomo, że to dodaje odwagi, wiary, pewności, natomiast my zawsze to wiedzieliśmy, i to pokazujemy w każdym meczu, także nastawienie dobre na to, że zakwalifikować się do grupy.

Mecz pomiędzy Rakowem, a Gent rozegrany zostanie w Bielsku- Białej.

Pierwszy gwizdek o 18.00. Transmisja na antenie TVP SPORT.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024