Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dziś (1.07.) szpital w Blachowni wraca do życia

Facebook Twitter

Placówką teraz będzie zarządzać Polska Grupa Medyczna z Gliwic. Nowy dzierżawca podpisał umowę ze Starostwem Powiatowym w Częstochowie pod koniec ubiegłego roku. Ponad pół roku zajęły przygotowania i starania by szpital dalej leczył.

Szpital znów zacznie przyjmować pacjentów po tym jak uzyskał kontrakt z NFZ-etem. Dzięki temu od lipca może uruchomić wszystkie oddziały jakie funkcjonowały w lecznicy przed jej zamknięciem. Zakontraktowano usługi na: pediatrii, położnictwie i ginekologii, chirurgii ogólnej, oddziale chorób wewnętrznych, oraz ortopedii i traumatologi ruchu.

Wcześniej chorzy będą trafiać na izbę przyjęć. Przerwa w działalności szpitala w Blachowni trwała siedem miesięcy. W tym czasie przeprowadzony został gruntowny remont pomieszczeń, całą placówkę trzeba było na nowo wyposażyć. Pacjentów na ten czas kierowano do innych szpitali w sąsiednich miastach.

Największa grupa hospitalizowanych z powiatu leczyła się w Częstochowskim Zespole Szpitali Miejskich. Dzisiaj o godz. 11.00 uroczyście otwarto placówkę. Gościem specjalnym szpitala była wnuczka Rudolfa Stefana Jana Weigla – polskiego biologa, patrona szpitala w Blachowni.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 marca 2023