Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego (30.05). O więcej takich rodziców walczy Stowarzyszenie Dla Rodziny

Facebook Twitter

Stowarzyszenie Dla Rodziny chce docenić jak co roku pracujących na rzecz dzieci rodziców zastępczych. Swoje święto, nawet w czasach pandemii, od lat obchodzą na koniec maja. To bardzo potrzebna grupa osób, mówi Lidia Zeller.

fot. Pexels/ Pixabay

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom – tym, którzy są rodzicami spokrewnionymi z dziećmi i rodzinami niezawodowymi i zawodowymi, i rodzinnymi domami dziecka. Każdego dnia wykonują trudną i odpowiedzialną pracę. Zachęcam serdecznie tych z państwa, którzy nas słyszą i chcieliby wybrać taką drogę – niełatwą, ale ważną, cenną, która zmienia całe życie, ale ma naprawdę niezwykłą wartość.

Mają rodziny zastępcze, prowadzą rodzinne domy dziecka i zapewniają prawdziwy dom w sytuacjach kryzysowych, które dotyczą dzieci:

Dzieci, które są bardzo pokrzywdzone przez swoich najbliższych, przez swoich rodziców i  w tym momencie rodzice zastępczy stają się takimi drogowskazami, przewodnikami właśnie dla tych dzieci. To jest niezwykle cenne. Podjęli to wyzwanie, żeby stać się domem dla tych dzieci, które z bardzo wielu przyczyn, bardzo różnych przyczyn nie mogą wychowywać się w swoich domach ze swoimi biologicznymi rodzicami

– mówi prezes Stowarzyszenia Dla Rodziny, Lidia Zeller, które na co dzień zajmuje się organizacją pieczy zastępczej w Częstochowie. W całej Polsce Dzień Rodzicielstwa Zastępczego obchodzony jest 30 maja.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2022