Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dzień Otwarty na Politechnice Częstochowskiej

Facebook Twitter

Jeżeli stoisz przed wyborem kierunku, uczelni a później specjalizacji, warto przekonać się co można znaleźć dla siebie studiując na Politechnice. Częstochowska uczelnia wzorem UJD również organizuje Dzień Otwarty.

Młodzi ludzie będą mogli nie tylko zajrzeć do pracowni, ale też porozmawiać o różnych kierunkach i drogach kariery z wykładowcami czy studentami.

Katarzyna Brendzel-Skowera: Okazja zwiedzenia laboratoriów wydziałowych i uczestnictwa w wykładach przygotowanych dla młodzieży szkół średnich, która w najbliższym czasie będzie podejmować decyzję o wyborze kierunków studiów. Zapraszamy na Politechnikę Częstochowską grupy uczniów pod opieką nauczyciela do głównej auli uczelni – Auli Wydziału Zarządzania przy Alei Armii Krajowej 19 B na godzinę 10:00. W auli będą zlokalizowane stoiska sześciu wydziałów naszej uczelni oraz stoiska Studenckich Kół Naukowych.

Zapowiada dr inż. Katarzyna Brendzel-Skowera, rzecznik Politechniki. Dzień Otwartych Drzwi już w czwartek 13 kwietnia, potrwa w godzinach od 10.00 do 14.00. Będzie można uczestniczyć w eksperymentach, wykładach i prezentacjach:

Katarzyna Brendzel-Skowera: Proponujemy wysłuchanie dwóch wykładów o aktualnej tematyce. Pierwszy to technologia BIM, rewolucja czy ewolucja budownictwa, a drugi wykład na temat Doktor Jekyll i Mister Hyde, czyli blaski i cienie internetowych porad influencerów i celebrytów. Zachęcamy do odwiedzenia stoisk wydziałowych i zwiedzenia poszczególnych wydziałów Politechniki Częstochowskiej, gdzie będzie można uczestniczyć w ciekawych pokazach naukowych.

Otwarty dzień na uczelni to okazja aby zajrzeć do auli, sal wykładowych, laboratoriów, a nawet wykonać coś własnoręcznie. Odwiedzający Politechnikę zasiądą do nowoczesnych urządzeń i sprawdzą ich możliwości:

Katarzyna Brendzel-Skowera: Sprawdzić możliwości skanera 3D i kamery termowizyjnej. Zapraszamy do laboratoriów dizajnu i komunikacji wizualnej opakowań, Laboratorium geo-techniki, fizyki budowli, Drogownictwa, konstrukcji metalowych, energetyki konwencjonalnej i odnawialnej, mikroskopii skaningowej, laboratorium robotyki, techniki laserowej i druku 3D, odnawialnych źródeł energii.

Czwartkowe atrakcje poleca rzeczniczka Politechniki Częstochowskiej – Katarzyna Brendzel-Skowera.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2023