Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dzień otwarty dla młodzieży w OHP 14 lutego, aby pomóc im w odnalezieniu się na rynku pracy

Facebook Twitter

Ochotnicze Hufce Pracy wraz z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Częstochowie po raz drugi przygotowały dzień otwarty OHP. Będzie przede wszystkim warsztatowo, a wydarzenie ma ukierunkować młodzież na przyszłym rynku pracy.

fot. Pixabay

Wydarzenie odbędzie się w 14 lutego w godzinach 10.00 –13.00 w budynku przy Al. Niepodległości 20/22. Mówi Joanna Laskowska:

Joanna Laskowska: Podczas Dnia Otwartego odbędą się takie wydarzenia jak Targi Edukacji i Pracy dla Młodzieży oraz w tym roku postanowiliśmy również dołączyć do tego różne warsztaty dla młodzieży. Targi Edukacji i Pracy są w Dniu Otwartym przeznaczone przede wszystkim dla młodzieży, ponieważ zaprosiliśmy pracodawców, którzy w swojej ofercie mają oferty pracy krótkotrwałej i jeżeli stałej, to typowo przeznaczonej dla młodzieży. Swoje stoiska będą miały różne inne instytucje, które mogą pomóc młodzieży odnaleźć się na rynku pracy.

Młodzi ludzie, którzy wezmą udział w spotkaniu będą mogli m.in. odkryć swoją przedsiębiorczość:

Joanna Laskowska: Na warsztaty będzie można się zapisać tematycznie, czyli w tym roku organizujemy warsztaty pt. „Moje miejsce w grupie”, które poprowadzi doradca zawodowy. Będą również warsztaty pt. „Młodzież w Europie”. Będzie również w ramach kampanii Praca dla młodzieży i oprócz tego warsztaty przedsiębiorczości, również poprowadzone przez specjalistę do spraw rozwoju zawodowego. Na warsztaty będzie trzeba się zapisać, ponieważ jest duże zainteresowanie i nie chcielibyśmy, żeby było po prostu zamieszanie.

Doradcy OHP często podczas spotkań z uczniami i absolwentami przekonują się jak trudnym wyborem są dla młodych: odpowiednie studia, kierunki kształcenia, wybranie zawodu czy określenie swoich mocnych stron. Warsztaty mają w tym pomóc.

Joanna Laskowska: To temat dla młodzieży, która chciałaby odkryć, jakie ma predyspozycje, ponieważ wiadomo, że pracodawcy oczekują teraz, aby osoby zaczynające pracę umiały również pracować w grupie. I ważne jest, żeby zdawać sobie sprawę, jaką rolę w tej grupie pełnimy. Typowe spotkanie w ramach kampanii Praca dla młodych. Jest to spotkanie właściwe, żeby uświadomić młodzieży, jakie oferty pracy w Europie są dostępne dla nich i w jaki sposób przygotować się do tych ofert i do wyjazdu za granicę.

Będzie można też dowiedzieć się jak założyć własną działalność gospodarczą, jakie kierunki są przyszłościowe czy poznać oczekiwania pracodawców

– dodaje Joanna Laskowska z częstochowskiego OHP.

Wydarzenie znajdziecie na Facebooku: Dzień Otwarty OHP w Częstochowie 

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lutego 2024