Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dzień Elektryka – To święto szkoły z ul. Targowej w Częstochowie [WIDEO]

Facebook Twitter

Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Częstochowie świętował Dzień Elektryka. Atrakcje z tej okazji przygotowano już po raz czwarty.

Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Częstochowie obchodził Dzień Elektryka. To potrzebny zawód w obecnych czasach

Dla uczniów była to świetna okazja, aby dowiedzieć się jak najwięcej na temat tego zawodu oraz o tym, jak wielkie jest zapotrzebowanie na takich fachowców na rynku pracy.

Tomasz Dobosz: Jeżeli wybiorą trudny zawód elektryka, na pewno nie pożałują, dlatego że pracy w tym zawodzie na pewno nie zabraknie. W tej chwili dużo się mówi o nowych źródłach energii elektrycznej, o źródłach ekologicznych. Tak więc jesteśmy w przededniu pewnej transformacji, ale żeby ta transformacja nastąpiła w pełni, musi być rozbudowana sieć elektryczna i przesyłowa, i dystrybucyjna. A właśnie tutaj nasi absolwenci przede wszystkim mogą tą pracę znaleźć.

fot. FB/ZSME.targowa

Jak mówi Tomasz Dobosz, dyrektor Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Częstochowie, zawód jest pożądany przez pracodawców, o czym świadczy też współpraca placówki z firmami, które zajmują się dystrybucją energii. Dzień Elektryka to już stała impreza Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych.

Ewa Teperska: Jesteśmy zespołem szkół mechaniczno-elektrycznych. Kształcimy przyszłych pracowników sektora branży mechanicznej, elektrycznej. Chcemy też być nowocześni i pokazywać nowoczesne trendy. Stąd też i firmy fotowoltaiczne, które zapraszamy, pokazujemy alternatywne sposoby pozyskiwania energii. Żeby przekonywać i mieszkańców tutaj lokalnej społeczności, i uczniów szkół podstawowych do tego, żeby produkować energię w sposób odpowiedzialny, mądry, tak, żeby nasza planeta służyła nam po prostu jak najdłużej.

fot. FB/ZSME.targowa

Dlatego było też o alternatywnych źródłach pozyskiwania energii, działaniach sieci elektrycznych, czy zawodzie elektryka w szczegółach, dodaje Ewa Teperska, wicedyrektor szkoły z ul. Targowej. Uczniowie mogli dowiedzieć się m.in. co powinno wyróżniać osobę, która chciałaby w przyszłości podjąć taką trudną pracę.

Krystian Terka: Musi posiadać zmysł rozwiązywania zagadek, tak jak u nas na pogotowiu, musimy podejmować decyzje bardzo szybko. No i trzeba się uzbroić w odporność na warunki atmosferyczne, bo u nas niestety praca polega na tym, że jest jej najwięcej, jak jest pogoda nieładna, czyli wieje, śnieg, pada, są różne huragany, wtedy mamy najwięcej pracy.

Wojciech Szkop: Wszystkie nasze narzędzia, które używamy do pracy, tutaj mamy induktory możemy dzięki niemu zidentyfikować, która z żył kabla jest najbardziej uszkodzona.

Mówili Krystian Terka i Wojciech Szkop elektromonterzy.

Dzień Elektryka – To święto szkoły z ul. Targowej w Częstochowie fot. FB/ZSME.targowa

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024