Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dzielnicowi na rowerach czuwają nad bezpieczeństwem w Częstochowie

Facebook Twitter

Dzielnicowi w patrolach rowerowych to obrazek typowy właśnie dla sezonu urlopowego. Czuwają nad bezpieczeństwem, przemieszczają się po osiedlach, mają pilnować porządku również na skwerach i w parkach.

To również część działań częstochowskiej policji, której zależy aby dzielnicowy był bliżej mieszkańców:

Patrole rowerowe są również widoczne w Częstochowie. W tym roku dzielnicowi z Komisariatu II Policji w Częstochowie docierają tam, gdzie radiowóz nie wjedzie a patrol pieszy pojawi się znacznie później. Sprawdzają również częstochowskie uliczki, skwery zieleni między blokami a także miejsca wyłączone z ruchu. 

– jak mówi asp. szt. Marta Kaczyńska z miejskiej komendy, dzielnicowi patrolując osiedla, przypominają o dobrosąsiedzkiej pomocy ale i zwracają uwagę na respektowanie kodeksu drogowego.

Zwracają uwagę na przestrzeganie przepisów drogowych zarówno przez pieszych i właścicieli jednośladów. Ten niecodzienny sposób pełnienia służby pozwoli także na szybkie reagowanie na przypadki wandalizmu a także negatywne zachowania związane ze spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych. Mamy nadzieję, że służba pełniona w ten sposób wpłynie na wzrost bezpieczeństwa w mieście. 

Widok policjantów na rowerach będzie nam towarzyszyć do jesieni, informowała asp. szt. Marta Kaczyńska z częstochowskiej komendy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj