Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dzielnica Zawodzie pod znakiem prac drogowych, ekipy na Mącznej i Złotej, kierowcy uważajcie

Facebook Twitter

Zawodzie stało się placem budowy, po tym jak ruszyła oczekiwana przez mieszkancow dzielnicy duża inwestycja na ul. Złotej. Pojawi się tu wreszcie dobra drogowa infrastruktura i nowa nawierzchnia z prawdziwego zdarzenia.

fot. Patrick Sommer/ Pixabay

Z powodu sporych utrudnień trzeba wybrać objazd:

Plac budowy biegnie od skrzyżowania z ulicą Legionów do skrzyżowania z ulicą Mirowską. Zadanie za kwotę 8 mln 650 tys. realizowany jest z dofinansowaniem z funduszu dróg samorządowych a zakres prac obejmuje m.in. gruntowną przebudowę konstrukcji drogi, wymianę nawierzchni jezdni, budowę obustronnych chodników, budowę odwodnienia, przebudowę sieci wodociągowej i instalację nowoczesnego oświetlenia ulicznego a także likwidację wylotu kanalizacji deszczowej do rzeki Kucelinki i instalację infrastruktury przystankowej.

Jak poinformował nas rzecznik w zarządzie dróg – Maciej Hasik, te prace potrwają do końca czerwca przyszłego roku. Drogowcy pojawili się też na ul. Mącznej, gdzie wiosna również ma upływać pod znakiem intensywnych prac:

Ulica Mączna to kolejna przebudowa na Mirowie a jej koszt wynosi ponad 1 mln 200 tys. zł ze środków budżetu miasta. Droga przebudowywana jest od skrzyżowania z ul. Zawodziańską do posesji nr 70 a termin zakończenia prac to koniec maja tego roku.

Kierowcy uważajcie wszędzie tam gdzie zobaczycie ekipy drogowe, o ostrożność i respektowanie ograniczeń prędkości w rejonie remontów

– apeluje MZDiT. Trwające prace relacjonował nam rzecznik zarządu dróg Maciej Hasik.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj