Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Dzielnica Parkitka: trwa renowacja parku przy szpitalu

"Nowy tydzień zaczynamy z przygotowaniem placu zabaw dla najmłodszych"- pisze biuro prasowe szpitala na Parkitce. Trwa rewitalizacja przyszpitalnego parku. To inwestycja z Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

fot. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. NMP w Częstochowie

Szacowany czas czytania: 00:37

Plac został ogrodzony, pojawiają się pierwsze instalacje do zabawy. Dziś (14.07) także dotarło oświetlenie i ruszył montaż lampa na terenie parku,  a ma on służyć nie tylko pacjentom, ale również mieszkańcom miasta. Prace polegają również na odnowieniu zieleni, ale także budowie tężni solankowej oraz ekologicznego ogrodu.

fot. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. NMP w Częstochowie

Dzięki tym zmianom park stanie się miejscem sprzyjającym relaksowi i rekreacji dla różnych grup społecznych.

– czytamy an stronie szpitala na Parkitce.

Czytaj także:

REKLAMA