Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

„Dzielnia z herbem w tle”: Jak być aktywnym w każdym wieku, pokażą mieszkańcy Wyczerp

Facebook Twitter

Rozpoczęły się liczne aktywności w ramach nowego projektu dla wszystkich mieszkańców dzielnicy Wyczerpy-Aniołów - "Dzielnia z herbem w tle". Za przygotowanie zajęć do wszystkich grup wiekowych odpowiada Stowarzyszenie Perasada, które chce aktywizować nie tylko niepełnosprawnych i seniorów.

fot.StowarzyszeniePerasada

Jak mówi prezes Anna Herman, pomysł jest taki, aby powstała w dzielnicy strefa animacji międzypokoleniowych:

Anna Herman: Realizujemy w partnerstwie z Urzędem Miasta. Tu mamy zajęcia dla wszystkich z dzielnicy Wyczerpy-Aniołów, absolutnie wszystkich, bo obejmujemy dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów. Taka strefa animacji. Dla każdej grupy zaplanowaliśmy trochę inne aktywności. Dużo jest ruchu, bo jest zumba, joga, nordic walking. Chcemy po okresie covidowym postawić na taką aktywizację ruchową, dużo jest animacyjnych zajęć, gdzie z każdą grupą będziemy pracować, zajęcia z psychologiem, zajęcia ze specjalistą do spraw uzależnień, te zajęcia bardziej kierujemy do młodzieży.

Codziennie w bogatym programie, znalazła się oferta dla najmłodszych, młodzieży, ale i dorosłych oraz osób starszych:

Anna Herman: Z seniorami będziemy chcieli raz na kwartał wydawać gazetę o Wyczerpach, czyli co tam się dzieje. W ramach tego projektu i nie tylko, będziemy promować herb dzielnicy Wyczerpy-Aniołów, bo mamy takowy herb. Stąd nazwa „Dzielnia z herbem w tle”. Myślę, że tu się będzie bardzo dużo działo. Finał planujemy na sierpień 2024, więc naprawdę mamy mnóstwo czasu na to, żeby kolejnym projektem bardzo mocno zaktywizować społeczność lokalną. Tam będą też pikniki, akcje ekologiczne. Tym się będzie zajmowała młodzież, osoby dorosłe też.

Pierwsze spotkanie i wydarzenia wystartowały we wrześniu, całość będzie realizowana przez blisko dwa lata. Celem jest lepsze poznanie się i pobudzenie do większej aktywności społeczności Wyczerp. W projekcie przygotujemy nowych animatorów i wolontariuszy:

Anna Herman: W tym roku to wolontariusze bardzo mocno zaangażowali się w ramach tych pikników, oni są animatorami z prawdziwego zdarzenia. Teraz chcemy, żeby dołączyli do nich rodzice, żeby wiedzieli, jak spędzać czas z dziećmi, jak animować zajęcia dla najmłodszych. Mnóstwo atrakcji. Zapisy już ruszyły. Na jogę, zumbę dla dorosłych mamy już pełną listę, ale mamy jeszcze miejsca dla dzieci. Młodzież uczymy jak być wolontariuszami, jak organizować wydarzenia, uczymy ich metodą projektową, więc myślę, że im się to bardzo przyda w szkołach średnich.

O projekcie „Dzielnia z herbem w tle”, mówiła Anna Herman, prezes Stowarzyszenia Perasada.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 marca 2023