Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dziecięcy wózek w prezencie dla częstochowskich dzieci z in vitro

Facebook Twitter

Mija 10 lat od uruchomienia w Częstochowie miejskiego programu dofinansowań zabiegów in-vitro. Powiększa się grono maluchów, które dzięki temu przyszły na świat.

14 lipca urodził się chłopczyk o imieniu Jan. Łącznie od 2012 roku, w ramach kolejnych edycji programu, na świat przyszły 34 dziewczynki i 35 chłopców – w tym 8 par bliźniaków:

Grażyna Stramska – Świerczyńska: Pozytywne efekty dla niektórych par, bo były ciąże, dzieci się cały czas rodzą. W tym roku urodziło się kolejne dziecko. Z informacji od par oraz klinik mam też informacje, że jeszcze będzie kilkoro dzieci, które się urodzą z ubiegłorocznej edycji. W tym roku mija 10 lat, od kiedy ten program realizujemy, bo od 2012 roku zaczęliśmy ten program realizować. Cały czas cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Rodzą nam się mali częstochowianie

– mówi Grażyna Stramska – Świerczyńska, Naczelnik Wydziału Zdrowia. Kolejny nabór do miejskiego programu in vitro ruszy dopiero w nowym roku:

Grażyna Stramska – Świerczyńska: Następny nabór luty, marzec, zawsze robimy na początku roku, żeby też był czas na wykonanie całej procedury w ciągu roku. Mieszkańcy potem w składanych wnioskach wybierają do jakiego podmiotu chcą jechać i gdzie chcą tą procedurę mieć przeprowadzoną. My podpisujemy umowę z kliniką, która prowadzi kwalifikację medyczną, potem procedurę zapłodnienia.

Od pierwszej edycji program wspiera jedna z lokalnych firm, która każdemu dziecku funduje wózek własnej produkcji. Kolejny z nich trafił do rodziców małego Jasia.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024