Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Działanie władz miasta było zgodne z prawem. Prokurator nie dopatrzył się nieprawidłowości

Facebook Twitter

Prokuratura Rejonowa w Częstochowie nie będzie badać procedury przekazania działki w III Alei przez miasto dla Agencji Rozwoju Regionalnego. Prokurator odmówił wszczęcia śledztwa odnośnie tej decyzji... Śledczy nie dopatrzyli się przekroczenia uprawnień, nadużycia czy nieprawidłowości w sprawach majątkowych miasta.

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa – przypomnijmy – złożyło jedno z ugrupowań politycznych. Prokuratura zleciła postępowanie sprawdzające, które przeprowadził z kolei wydział do walki z przestępczością gospodarczą w częstochowskiej policji. Miasto złożyło pisemne wyjaśnienia, jak informuje rzecznik prokuratury – wpłynęła też obszerna dokumentacja w tej sprawie. Nieprawidłowości prokurator nie zauważył.

W uzasadnieniu stwierdza, że procedura przekazania nieruchomości była zgodna z prawem, a działanie władz miasta nie naraziło samorządu na straty finansowe. Burzę wokół przekazania budynku i działki dla Agencji Rozwoju Regionalnego wywołała jedna z publikacji prasowych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2019