Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Działa już odcinkowy pomiar prędkości na pierwszym z dwóch odcinków budowanej autostrady A1

Facebook Twitter

Z pierwszych obserwacji GDDKiA wynika, że kierowcy pojazdów osobowych i ciężarowych jeżdżą z prędkością poniżej 70 km/h. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku, w ciągu 10 dni pomiarów przeprowadzonych na budowanym odcinku Tuszyn - Piotrków Trybunalski, zarejestrowano aż 30 kierowców, którzy przekroczyli barierę 200 km/h!

fot. www.facebook.com/gddkia

Rekordzista jechał 226 km/h! Te pomiary pokazały, że dopuszczalną prędkość przekracza 99 proc. kierowców. Przypominamy, że celem odcinkowego pomiaru prędkości jest poprawa bezpieczeństwa zarówno uczestników ruchu, jak i pracowników budowy.

Cała budowa autostrady A1 między Tuszynem w woj. łódzkim a Częstochową w woj. śląskim jest realizowana „pod ruchem”. Oznacza to, że na jednej jezdni trwają prace, a na drugiej odbywa się ruch samochodowy. W środę (20.01) pomiar prędkości ruszył na 16 -to kilometrowym odcinku od Tuszyna do Piotrkowa Trybunalskiego. Pomiar na drugim odcinku od Kamieńska aż do początku obwodnicy Częstochowy o długości niemal 41 km ruszy w najbliższy piątek. Na obu odcinkach będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 70 km/h.

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 grudnia 2021