Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dziadek gwałciciel skazany, ale nieprawomocnie

Facebook Twitter

Na dwa lata więzienia częstochowski sąd skazał 63-letniego Marka K., który wielokrotnie wykorzystywał seksualnie swoją nastoletnią wnuczkę. Mieszkaniec Zawiercia rok spędził za kratkami, został jednak zwolniony z aresztu.

fot. Arek Socha/ Pixabay

Ofiara to 15-latka, która mieszkała z dziadkiem pod nieobecność ojca, pracującego za granicą. W trakcie procesu sąd nie podzielił zarzutów zawartych w akcie oskarżenia dotyczących gwałtu na nieletniej…

Sąd wymierzył mu za to karę 2 lat pozbawienia wolności. Od drugiego z zarzucanych czynów Sąd Okręgowy uniewinnił oskarżonego. Z wyrokiem nie zgodził się prokurator Sądu Okręgowego w Częstochowie, wniesiono apelację od tego wyroku. Prokurator zarzucił w nim błędne ustalenia sądu. 

Jak informuje prokurator Piotr Wróblewski, sąd skazał mężczyznę za doprowadzenie nastolatki do obcowania płciowego, a także innych czynności seksualnych. Wyrok nie jest prawomocny. Zaskarżono decyzję o braku aresztu dla przestępcy. Prokurator który domagał się wyższej kary, złożył apelację w tej sprawie.

Zarzucił rażącą niewspółmierność wymierzonej oskarżonemu kary, wnosząc jednocześnie o wymierzenie kary 7 lat pozbawienia wolności. Prokurator również wniósł zażalenie na postanowienie sądu, w którym sąd uchylił stosowanie wobec oskarżonego tymczasowego aresztu. 

– wyjaśniał prokurator Piotr Wróblewski z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj