Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dwuletnia Hania z Częstochowy pilnie potrzebuje naszej pomocy

Facebook Twitter

Mała Hania z Częstochowy pilnie potrzebuje naszej pomocy. Dwuletnia dziewczynka cierpi z powodu wrodzonej wady serca, a jej życie mogą uratować tylko specjaliści z bostońskiej kliniki w USA.

Operacja ma szansę odbyć się tej jesieni, ale rodzice dziecka zbierają wciąż niezbędną kwotę – to ponad 2 mln 300 tys. zł:

Dawid Pindych: Hania ma jeszcze 7 dni. To jest jedyny ratunek dla Hani, operacja w Bostonie. To jedyna klinika, która podjęła się tej operacji. To jest niedorozwój lewej komory serca i dodatkowo ma jedną nerkę, która nie jest zdrowa. Wycenili ją na 2 mln 300 tys. złotych. Bardzo duża kwota, która jest dla nas nieosiągalna. Czasu jest niewiele. Następnej szansy może Hania nie dostać, bo może nie dotrwać. Brakuje jeszcze dokładnie 460 tys. Dużo, nie dużo w porównaniu do tego, co było

– mówił w naszym studiu tata Hani – Dawid Pindych, apelujący o pomoc dla dziecka. Trwają w internecie liczne aukcje charytatywne, mieszkańcy przekazują nawet drobne przedmioty, bądź licytują swoje usługi, aby zebrać potrzebne pieniądze:

Dawid Pindych: Serce Hani można sobie wpisać i będzie wszystko się wyświetlało. Są również licytacje, które są cały czas prowadzone i każda osoba, która chce w jakiś sposób pomóc jakimś przedmiotem czy jakąś usługą, może ją wystawić i ludzie licytują – cukiernie, restauracje, vouchery. Każdy z tego korzysta, a można w jakiś sposób pomóc. Był duży odzew. Osobiście pisałem po różnych firmach. Nie wszystkie firmy są w stanie pomóc, ale był odzew i na pewno jakiś procent kwoty zebraliśmy.

Rodzice liczą, że do ostatniego dnia internetowej zbiórki uda się zgromadzić całą kwotę. Klinika w Bostonie potem czeka na wpłatę, ma też wstępną datę operacji Hani z Częstochowy:

Dawid Pindych: Jeszcze nie mamy zabukowanego biletu. Chodzi o to, że chcemy dozbierać te pieniądze i wtedy wyślemy wszystkie dokumenty. Trzeba przesłać pieniądze, bo mamy umowę z Bostonem, ze szpitalem, że wcześniej – 21 dni –  będą przelane pieniądze przed naszym przylotem. Tak jest skonstruowana umowa. Termin przyjęcia mamy już wyznaczony na 20 października, będą zrobione wszystkie badania dla Hani i przygotowanie. 27 lub 28 października będzie operacja

– mówił tata dwuletniej Hani – Dawid Pindych.

Wpiszcie w internecie Serce Hani

https://www.siepomaga.pl/serce-hani

https://www.facebook.com/groups/ratujeserduszkohani

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2023