Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dwudniowy Rodzinny Festiwal Gier Planszowych w najbliższy weekend w Częstochowie

Facebook Twitter

W Częstochowie przez dwa dni zagramy w planszówki. To znów propozycja dla wszystkich - małych i dużych - zaplanowana 28 i 29 maja. Rodzinny Festiwal Gier Planszowych Zgrywus zagości w Hali Sportowej Częstochowa.

fot. Peggychoucair / pixabay.com

Pomysłodawcy dawnej Twierdzy szykują atrakcyjne rozgrywki i wydarzenia towarzyszące imprezie:

Mateusz Nienartowicz: Pojawiły się nowe pomysły, chęć zrobienia czegoś większego, wyjścia o krok dalej niż do tej pory, dlatego postanowiliśmy skorzystać z najlepszych opcji, jakie Częstochowa może zaoferować, czyli wydarzenie odbędzie się w Hali Sportowej na Zawodziu. Będzie 2-dniowy piknik rodzinny połączony z targami 28 i 29 maja. W sobotę będziemy się bawić od 10:00 do 20:00, w niedzielę od 10:00 do 18:00. Wstęp na wydarzenie jest wolny, jak również udział we wszystkich atrakcjach.

Nowoczesne gry planszowe od lat zyskują na popularności. Współczesne gry to wymyślne i kreatywne elementy jak: karty, plansze, kości, żetony, czy figurki. Wszystko okraszone piękną szatą graficzną i osadzone w ciekawej tematyce. Podczas festiwalu będzie okazja, by je wypróbować, ale to nie koniec oferty:

Mateusz Nienartowicz: Będzie bardzo dużo rzeczy dla uczestników, w programie przewidujemy dużą wypożyczalnię gier liczącą około 400 tytułów, będą stoiska, strefa gastronomiczna z Foodtruckami, konkursy z nagrodami, pokaz iluzjonistyczny, walki robotów sterowanych, z LEGO, gra wielkoformatowa, walizka zagadek do rozwiązywania dla dzieci oraz ciekawostka dla fanów planszówek i lokalnych patriotów, ponieważ odbędą się testy i prezentacja pierwsza gry Marchia: Opowieści z pogranicza częstochowskich autorów.

Jak mówi Mateusz Nienartowicz, główny organizator i popularyzator gier planszowych w Częstochowie, zapowiadają się całe godziny zabawy dla dzieci, młodzieży i całych rodzin. Twórcy turnieju planują że pierwsza odsłona pozwoli zadomowić się imprezie w mieście na stałe:

Mateusz Nienartowicz: Chcemy promować gry planszowe jako super formę rozrywki, formę spędzania wolnego czasu. Mam nadzieję, że to będzie cykliczne duże wydarzenie, przyciągające fanów gier planszowych z okolic i przyjezdnych z dalszych części Polski. Wydarzenie jest skierowane do wszystkich – starych wyjadaczy planszówkowych, do osób, które nigdy nie miały styczności, jeśli chodzi o tematykę nowoczesnych gier planszowych

– zachęcał Mateusz Nienartowicz. Festiwal odbędzie się w kilkusetmetrowym holu Hali Sportowej przy ul. Żużlowej 4 28 i 29 maja.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj