Dwoje reprezentantów naszego regionu znalazło się w gronie najlepszych nordikowców

Daniel Wojtasiński i Mariola Pasikowska zdobyli tytuły Mistrzów Europy w nordic walking na dystansie 10 km. Zawody zostały rozegrane w bawarskim mieście Roding 20 maja, które było gospodarzem Mistrzostw Europy Nordic Walking z udziałem 165 zawodników.

Na trasie zmierzyli się przedstawiciele z Niemiec, Austrii, Włoch, Francji, Szwajcarii, Czech i Polski. Dzień wcześniej (19.05.) w zorganizowanych Mistrzostwach Europy Sztafet Mieszanych na dystansie 4×1000 m wspomniana dwójka wraz z Katarzyną Marondel z Bytomia i Piotrem Wetoszką z Białej Podlaskiej reprezentowała sztafetę Poland Nordic Team. Ta drużyna zajęła czwarte miejsce. Gratulujemy.