Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dwie ważne daty dla rodziców małych dzieci

Facebook Twitter

11 marca rozpocznie się rekrutacja dla nowych kandydatów do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. Do 4 marca, rodzice dzieci które już uczęszczają do przedszkoli powinni potwierdzić wolę kontynuacji wychowania przedszkolnego w kolejnym roku szkolnym.

Rekrutacja dotyczy publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych. Będzie prowadzona w trzech etapach. W pierwszym tak jak powiedziałaś – do 4 marca rodzice musza potwierdzić, że chcą aby ich dziecko w dalszym ciągu chodziło do przedszkola. Brak takiego potwierdzenia będzie równoznaczny z rezygnacją z miejsca w przedszkolu. Ii etap od 11 do 25 marca – w tych dniach prowadzona będzie rekrutacja dla nowych kandydatów – tak jak w latach poprzednich, z wykorzystaniem systemu elektronicznego, który wystartuje 11 marca o godz. 9.00. Aż wreszcie etap trzeci – czyli postępowanie uzupełniające to już pod koniec czerwca, dokładnie od 17 do 21 czerwca… między 17 a 21, ale tylko wtedy jeśli przedszkole będzie dysponować wolnymi miejscami. O tym wszystkim szczegółowo piszemy na naszej stronie.. informacji udziela też oczywiście Wydział Edukacji UM.

Ponadto Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy informuje, że w roku szkolnym 2019/2020 niżej wymienione przedszkola oferują miejsca wychowania przedszkolnego na zasadach określonych w art. 17 ust. 1 ustawy o finansowaniu zadań oświatowych m.in. będą pobierały opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego za każdą rozpoczętą godzinę wychowania przedszkolnego przekraczającą 5 godzin w wysokości 1 zł, z tym że dzieci będące mieszkańcami miasta Częstochowy będą całkowicie zwolnione z opłat (nie dotyczy opłat za żywienie i zajęcia dodatkowe):

1. Przedszkole Niepubliczne „Niebiańskie Nutki II”, ul. Matejki 67/69;
2. Przedszkole Niepubliczne Małe Bambino, ul. Podchorążych 38;
3. Niepubliczne Przedszkole Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich, ul. Sieroszewskiego 16;
4. Przedszkole Niepubliczne „Niebiańskie Nutki”, ul. Krakowska 1
5. Niepubliczne Plastusiowe Przedszkole, ul. Żwirki i Wigury 6/14.

Obecne kryteria rekrutacji oraz terminy przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego znajdują się na stronie TUTAJ.

Uwaga: kryteria rekrutacji mogą ulec jeszcze modyfikacji w przypadku wejścia w życie uchwały dotyczącej przyznania punktów za oświadczenie o poddaniu dziecka obowiązkowym szczepieniom.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2020