Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dwie pierwsze apteki w Częstochowie rozpoczynają szczepienia

Facebook Twitter

Pierwsze apteki w Częstochowie są już punktami szczepień. Dzięki temu farmaceuci również włączą się w promowanie tej formy walki z Covid-19.

fot. Angelo Esslinger/ Pixabay

Na razie wyznaczono dwa duże punkty apteczne, być może będą kolejne, jeżeli zainteresowanie będzie rosło.

Zachęcamy również pacjentów częstochowskich aptek ogólnodostępnych do brania udziału w tej akcji. Rozpoczynamy akcję szczepień w częstochowskich aptekach ogólnodostępnych. Mamy na dzisiaj dwie apteki – jedna w centrum medycznym przy ul. Wały Dwernickiego 43/45, druga w aptece przy rondzie, al. Wolności 68.

Jak mówi prezes Okręgowej Częstochowskiej Izby Aptekarskiej, akcja dopiero się rozpoczęła, ale jeden z punktów zaszczepił już znaczną grupę pacjentów:

W obydwu aptekach szczepimy jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson. Zapraszamy wszystkich do udziału. W jednej z aptek zaszczepiono już ponad 40 pacjentów, w drugiej około 15

Radio JURA: Apteki stają się kolejnymi powszechnymi punktami szczepień.

Jak najbardziej. O to chodziło ministerstwu, o to chodzi również nam, żeby apteki stały się punktami, w których można szybko i bezproblemowo się zaszczepić

Jak dodaje prezes Przemysław Orlikowski, nie trzeba wcześniej załatwiać żadnych formalności, procedury są uproszczone jak w mobilnych punktach szczepień. Wszystko załatwimy na miejscu, wystarczy wcześniejszy telefon do apteki i umówienie się na szczepienie. Izba Aptekarska ma nadzieję na rozpowszechnienie jednodawkowych szczepionek wśród klientów:

Zależy nam, żeby jak najwięcej pacjentów uczestniczyło w tej akcji, żebyśmy byli zaszczepieni, żeby ten poziom zaszczepienia wzrósł w naszym kraju.

Radio JURA: Jeżeli to zainteresowanie będzie rosło, to izba rozważy też szczepienie w innych punktach?

Przygotowań jest sporo. Trzeba trochę popracować, trzeba dostosować apteki, ale pracujemy nad tym, żeby tych punktów szczepień w aptekach było jak najwięcej.

Z Przemysławem Orlikowskim, prezesem Okręgowej Częstochowskiej Izby Aptekarskiej rozmawiał Mariusz Osyra.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 lipca 2022