Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dwie osoby ze szpitala przy PCK zmarły na skutek działania ognia

Facebook Twitter

Przyczyną śmierci dwóch pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, w pożarze przy ul. PCK, było bezpośrednie działanie ognia. Takie są wyniki przeprowadzonej sekcji zwłok ofiar zdarzenia. 

Pożar w częstochowskim szpitalu wybuchł 1 czerwca po południu. W jego wyniku doszczętnie spłonęła jedna z sal oddziału neurologicznego. Była to dwuosobowa sala na końcu korytarza. Ogień został szybko ugaszony, ale jednego z pacjentów 35-latka nie udało się uratować. Drugi z mężczyzn, 50-letni mieszkaniec Częstochowy w ciężkim stanie trafił na oddział oparzeń do Śląskiego Centrum w Siemianowicach. Tam zmarł. Prokuratura ujawniła, że przyczyną ich zgonu były wielonarządowe uszkodzenia ciała spowodowane przez pożar.

Nadal trwają przesłuchania świadków i gromadzona dokumentacja. Śledczy mówią o trwającym drobiazgowym śledztwie. Pojawiły się informacje, że jeden z pacjentów prawdopodobnie zaprószył ogień z papierosa, drugi był unieruchomiony i nie mógł uciekać. Tych ustaleń prokurator nie potwierdza.

O tym zdarzeniu pisaliśmy:

 

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 lipca 2024