Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dwa oddziały Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego zostaną przeniesione z siedziby przy PCK na Parkitkę

Facebook Twitter

To neurologia i oddział udarowy. Połączenie oddziałów z dwóch budynków wymusiły braki specjalistycznej kadry. Szpital zapowiada przenosiny personelu z PCK do głównej siedziby, nie chce redukować zatrudnienia.

Czy uda się zachować liczbę łóżek dla chorych? Co się zmieni? Pytaliśmy rzecznika lecznicy Dariusza Tworzydło:

Oddział neurologiczny w naszym szpitalu zostanie przeniesiony z ulicy PCK na ulice Bialską. Jest to efekt problemów związanych z obsadzeniem dyżurów właśnie na PCK, dlatego dokonujemy połączenia oddziałów – tych które były i na PCK i na Bialskiej. Neurologia zatem będzie w jednym miejscu. Robimy wszystko, by zapewnić pacjentom dostęp do świadczeń w tym zakresie.

Na oddziale udarowym ma pozostać nadal 6 miejsc intensywnej opieki medycznej. Docelowa liczba miejsc dla pacjentów neurologii nie jest jeszcze znana. Szpital starać się będzie obsadzić niezbędne dyżury i zapewnić jak najwięcej miejsc…

Jeśli chodzi liczbę łózek udarowych, pozostanie ona na tym samym poziomie. Na PCK mieliśmy ich dotychczas 19, a na Bialskiej 21, teraz po połączeniu będzie to 40 łóżek. Jeśli chodzi o pozostałe miejsca na neurologii, to podejmujemy działania, by też w tym zakresie zabezpieczyć potrzeby naszych pacjentów.

Dariusz Tworzydło, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, potwierdza plany dotyczące przeniesienia oddziałów. Ostateczne decyzje odnośnie terminów przeprowadzki jeszcze nie zapadły.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj