Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dwa nowe motocykle pojawiły się na wyposażeniu częstochowskiej drogówki

Facebook Twitter

Dwa nowe motocykle pojawiły się na wyposażeniu częstochowskiej drogówki. Policjanci otrzymali jednoślady marki BMW R1250RT. Wszystkie jednoślady oznakowane są już według najnowszych obowiązujących wzorów. Do każdego z nich dołączone jest stosowne wyposażenie.

fot. slaska.policja.gov.pl

Zakup motocykli zrealizowany był ze środków Funduszu Spójności w ramach projektu „Bezpieczniej na drogach – motocykle dla służby ruchu drogowego” z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Zakup motocykli usprawni służbę policjantów ruchu drogowego. Każdy nowy jednoślad ma pojemność 1250cm3 i moc 136KM. Pojazdy, ze względu na swą wielkość i zwrotność, mogą być użytkowane wszędzie tam, gdzie panuje duże natężenie ruchu oraz tam, gdzie radiowóz nie jest w stanie dojechać.

fot. slaska.policja.gov.pl

Patrole motocyklowe mogą również sprawnie nadzorować ruch drogowy oraz wykonywać inne czynności służbowe, związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach i zabezpieczaniem imprez. Zakup sprzętu współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach projektu pn. „Bezpieczniej na drogach – motocykle dla służby ruchu drogowego” z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Koszt jednej maszyny to blisko 128 tysięcy złotych.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 marca 2023