Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dwa finały Fredrika Lindgrena w Grand Prix we Wrocławiu

W piątek (28.08) i sobotę (29.08) odbyły się dwie pierwsze rundy żużlowego Grand Prix 2020 we Wrocławiu. Najlepiej spośród żużlowców startujących w barwach Eltrox Włókniarza spisał się Szwed Fredrik Lindgren, który w obu zawodach zdołał awansować do finałów, zajmując w nich 3 i 4 miejsce.

Lindgren tym samym zapisał na swoim koncie 30 punktów i zajmuje 4 miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu. Duńczyk Leon Madsen dobrze pojechał w pierwszych zawodach, w których zdołał awansować do półfinału i zajął ostatecznie 5 miejsce. Gorzej poszło mu w sobotnim turnieju, gdzie był dopiero 11. W klasyfikacji generalnej Madsen z  18 punktami zajmuje 6 pozycję.
Najgorzej spośród naszej trójki uczestników GP pojechał Jason Doyle. Były Mistrz Świata w piątek był 11, a w sobotę zajął przedostatnią pozycję. W „generalce” również zajmuje przedostanie miejsce, z zaledwie 8 punktami.
W inauguracyjnych turniejach GP we Wrocławiu najlepiej spisał się reprezentant Polski i Betardu Sparty Wrocław Maciej Janowski, który w piątek był drugi, a w sobotę zwyciężył i aktualnie przewodzi cyklowi GP z dorobkiem 38 punktów. Drugie miejsce zajmuje Rosjanin Artiom Łaguta, triumfator piątkowych zawodów (32 pkt.), trzeci jest Brytyjczyk Tai Woffinden (32 pkt.), czwarty wspomniany Lindgren. Ubiegłoroczny Mistrz Świata Bartosz Zmarzlik jest piąty, tracąc do Janowskiego 11 punktów.
Następne zawody cyklu GP odbędą się 11 i 12 września w Gorzowie.