Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dwa dni ze świętem tańca towarzyskiego. Dwie gale w Koziegłowach już w najbliższy weekend

Facebook Twitter

To będą dwa dni z najlepszymi parami tanecznymi w Koziegłowach, nieopodal Częstochowy. Dla miłośników tańca towarzyskiego w najbliższy weekend nie lada okazja, aby obejrzeć dwie gale oraz Grand Prix Polski w 10 tańcach śląskiego okręgu Polskiego Towarzystwa Tanecznego.

Adrian Dobrowolski: Zapraszamy dosłownie wszystkich miłośników tańca do Koziegłów, czyli bardzo niedaleko Częstochowy. Tańczą dzieci od 9 r.ż., będzie przedział 14-letnich, 15-letnich, 19-letnich, 30-letnich nawet, więc każdy tancerz może coś znaleźć i miłośnik tańca coś dla siebie. Jeżeli chodzi o sobotę, to jest większy kaliber imprezy, bo to jest Grand Prix Polski w 10 tańcach, jedyny w Polsce, wywalczony przez nasz klub, więc tym bardziej jesteśmy dumni, że akurat nasz klub może to zrobić.

Zjedzie do nas na ogólnopolską rywalizację w turnieju, łącznie nawet kilkuset uczestników. Zdradza nam organizator i popularyzator tańca Adrian Dobrowolski:

Adrian Dobrowolski: Eliminacje będą od godzin porannych do godz. 17:00. Gala wieczorna, czyli to największe bum – najwyższe klasy, najlepsi tancerze w Polsce. Już wiemy, że zatańczą aktualni mistrzowie Polski w 10 tańcach, akurat para z naszego klubu i wiele innych ciekawych par w tej gali wieczornej o 18:00 w Koziegłowach. Jeżeli chodzi o niedzielę 11.09, gala wieczorna o 18:00 Taneczna Ultex-Pol Cup 2022. Będzie jeszcze większa dawka tańca, bo będą również solistki, nie tylko pary, w różnych klasach, różnych kategoriach wiekowych. Łącznie mamy przygotowanych 310 medali do rozdania.

Zapowiada się święto tańca towarzyskiego, ostra rywalizacja na parkiecie, a jednocześnie prestiżowe wydarzenie w tej dyscyplinie. Przewidziano aż 70 pucharów dla zwycięzców:

Adrian Dobrowolski: Mamy gości zaproszonych, wielu przyjaciół naszych klubowych. Wiemy, że nas odwiedzą. Zawodnicy cały czas się zgłaszają. Wiadomo, że najlepszy dla tancerza jest odbiór bezpośredni. Publiczność oprócz tego, że klaszcze, uśmiecha się, to są wrażenia, emocje. Nie ma nic piękniejszego jak odbiór widowni. Tym bardziej zachęcam wszystkich widzów.

Święto tańca towarzyskiego, tym razem przez dwa dni w sobotę i niedzielę (10-11.09) w Hali Sportowej w Koziegłowach, przy ul. 3 Maja. Zapraszał Adrian Dobrowolski.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj