Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dwa dni z kulturą i 150 artystów na „ulicy cudów”. eFKA odczarowała ulicę Mielczarskiego

Facebook Twitter

eFKA już od piątku (19.08). W Częstochowie po raz drugi Festiwal Kultury Alternatywnej. W tej edycji to łącznie ponad 150 artystów, którzy przez dwa dni zaprezentują się na trzech scenach.

fot. facebook.com/FestiwalKulturyAlternatywnej

Impreza zadomowiła się na dobre przy ul. Mielczarskiego, w obrębie Starego Miasta:

Paweł Bilski: To miejsce też stało się takim ośrodkiem społeczności lokalnej, trochę ośrodkiem kultury, ale też lokalem gastronomicznym. Przychodzą do nas mieszkańcy. Widzimy ich zmianę. Nasze szyby kiedyś miały kraty, teraz ich nie ma. Lokal też jest dostępny dla osób z niepełnosprawnością. Zależy nam, żeby odczarować to miejsce, dlatego pojawiły się też piękne murale, które w inny sposób ożywiają te tkankę miasta.

Dzięki gościnnej ulicy Mielczarskiego, Stare Miasto zaczyna odżywać

– mówi Paweł Bilski. Koncerty Micromusic i Marty Burdynowicz, spektakle krakowskiego Teatru Nikoli i częstochowskiego Teatru Nowego, projekt Honzatko Rozmontowana znalazły się w tegorocznym bogatym programie Festiwalu eFKA:

Paweł Bliski: Zależy nam na tym właśnie, żeby nie bać się tej ulicy. Myślę, że to się zmienia, zmienia się nastawienie mieszkańców, w ogóle Częstochowy. To jest taka ulica obok, jest takim jakby deptakiem pomiędzy dworcem PKP, a galerią, katedrą, więc bardzo często, bardzo dużo osób tutaj przechodzi. Kiedyś, znam takie osoby, które bały się przejść ulicą Mielczarskiego w Częstochowie, a dzisiaj coraz częściej spotykamy się z pozytywnymi, ciekawymi sytuacjami

– dodaje Paweł Bilski, główny pomysłodawca Festiwalu Kultury Alternatywnej. Po raz drugi organizuje go częstochowska Fundacja Oczami Brata, znana z pracy na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Udział w wydarzeniach dwudniowej imprezy jest bezpłatny

Więcej o programie: eFKA: Festiwal Kultury Alternatywnej startuje już w najbliższy piątek

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj