Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Dwa dni Mistrzostw Polski w Sporcie Pożarniczym w CSPSP w Częstochowie. Start po 13-tej

Facebook Twitter

Mistrzostwa Polski w Sporcie Pożarniczym w tym roku w Częstochowie rozpoczynają się już już po raz 37. Tegoroczna edycja odbywa się w warunkach ograniczeń epidemicznych, dlatego strażacy zachęcają do kibicowania tylko przed ekranem komputera.

fot. gov.pl

W czwartkowe (01.07.) popołudnie rozpoczynają się zawody i transmisja internetowa.

Serdecznie zapraszam do oglądania transmisji online – w czwartek i piątek na obiektach Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Niestety w tym roku z uwagi na pandemię, musimy przedstawić jedynie taką możliwość oglądania online tych zawodów. Wiemy, że z uwagi na dużą liczbę sympatyków sportu pożarniczego, ta informacja z pewnością w jakiś sposób cieszy.

Jak informuje rzecznik Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie – Dariusz Andryszkiewicz, przyjedzie do nas 16 załóg z każdego z województw oraz zespoły trzech szkół pożarniczych. W sumie rywalizować będzie ok. 350 zawodników. Dzisiaj na początek (start po godz. 13.00.) trudny sprawdzian dla strażaków:

Startuje Pożarniczy Tor Przeszkód – będzie on rozgrywany do późnych godzin popołudniowych, natomiast w piątek rozpocznie się konkurencja Wspinanie przy użyciu drabiny hakowej, a od 12:00 Pożarnicze ćwiczenie bojowe. Serdecznie wszystkich zapraszam do kibicowania, do oglądania naszych zawodów. Wspólnie poznamy najlepszą drużynę pożarniczą w Polsce oraz zawodnika indywidualnie. Jak zwykle liczymy na bardzo dobre miejsca zawodników z Częstochowy. Celujemy w podium.

Jak dodaje bryg. Dariusz Andryszkiewicz warto kibicować, choćby z własnego domu, zawody co roku przykuwają uwagę i są wyjątkowo efektowne. Mistrzostwa potrwają do późnego popołudnia w piątek 2 lipca.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj